Piotr Zieliński na liście życzeń giganta. Poważne zainteresowanie

Piotr Zieliński to jedna z kluczowych postaci w SSC Napoli. - Może stać się niebawem jednym z liderów - uważa dziennikarz "La Gazetta dello Sport", Maurizio Nicita. Ale zaznacza, że Polak wciąż jest na liście życzeń giganta.

Piotr Zieliński świetnie odnajduje się na włoskich boiskach, co udowadnia niemalże w każdej kolejce Serie A. A to sprawia, że media wciąż spekulują o poważnym zainteresowaniu ze strony Liverpoolu. Maurizio Nicita z "La Gazzetta dello Sport" twierdzi, że w takiej sytuacji, za dobre pieniądze, 27-latek nie powinien się za długo zastanawiać.

Zobacz wideo Polacy rozwiązali kontrakty z rosyjską organizacją. "Decyzję podjęliśmy w minutę"

Zieliński odejdzie z SSC Napoli? "Spalletti jest w nim zakochany"

- W czasach kryzysu trudno o precyzyjną cenę, ale musimy pamiętać, że mówimy o 27-latku, który jest w pełni dojrzały, a dodatkowo posiada długi kontrakt. Obserwują go od dłuższego czasu kluby z Premier League, ale spodobał się również hiszpańskim drużynom. Napoli chce budować przyszłość wokół niego i nie myśli o sprzedaży. Luciano Spalletti jest w nim zakochany, to dla niego kluczowy piłkarz - mówi dziennikarz. I chce zrobić z niego lidera.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Wiadomo już, że po obecnym sezonie do Toronto FC odchodzi kapitan zespołu, Lorenzo Insignie. Niewiadoma też jest przyszłość Driesa Mertensa, którego kontrakt wygasa z końcem czerwca 2022 roku. Zieliński znajduje się tuż za nimi, a jak podkreśla dziennikarz "La Gazzetta dello Sport", pomocnikowi sprzyja praca z Luciano Spallettim.

- Pod jego okiem Piotr poprawił swoje zagrania w ataku, a przede wszystkim w defensywie. Teraz jest bardziej pewny siebie w pressingu, aby odebrać piłkę i pokazać się do gry, o czym świadczą bramki przeciwko Interowi i Barcelonie - tłumaczy Nicita w rozmowie z Onet Sport.

I dodaje: - Może stać się niebawem jednym z liderów. To zawodnik najwyższej klasy pod względem kondycji fizycznej i psychicznej. 

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków (1:1)Piłkarskie jaja w ekstraklasie. Nagranie już robi furorę poza Polską [WIDEO]

Kontrakt Zielińskiego został przedłużony w 2020 roku. Obecnie obowiązuje on do końca czerwca 2024 roku. Media wyceniają Polaka na 60 mln euro, portal Transfermarkt.de podaje natomiast kwotę o 10 milionów niższą. Nie wiadomo jednak, czy sam Zieliński jest zainteresowany zmianą otoczenia. W tym sezonie rozegrał 25 meczów w Serie A i siedem w Lidze Europy. We wszystkich strzelił siedem goli i zanotował pięć asyst.

Więcej o: