Bartłomiej Drągowski został bohaterem. Zapisał się w historii Serie A

Nie tylko Krzysztof Piątek zebrał pochwały za ostatni mecz z Atalantą Bergamo. Fiorentina wygrała 1:0 dzięki trafieniu "Il Pistolero", ale to Bartłomiej Drągowski był jednym z filarów sukcesu. Bramkarz zanotował najwięcej kontaktów z piłką w całym zespole. "DAZN Italia" informuje, że pobił nawet rekord Serie A.

Włoskie media zachwycały się Krzysztofem Piątkiem. "Wpycha Fiorentinę do strefy Europy" - czytamy w tytule artykułu w "La Gazzetta dello Sport". To dzięki jego trafieniu zespół pokonał Atalantę Bergamo 1:0 i przybliżył się do TOP6 Serie A (obecnie 7. miejsce). Awans do najlepszej szóstki daje gwarancję gry w europejskich pucharach w najbliższym sezonie. - Wierzymy w awans do Ligi Mistrzów - powiedział po meczu Piątek. 

Zobacz wideo

Piątek strzela, ale to Bartłomiej Drągowski jest ukrytym bohaterem. "Kocha się bramkarza, który umie grać nogami"

Na boisku błyszczał nie tylko Krzysztof Piątek. Gazety poświęciły osobne strony także dla drugiego Polaka, Bartłomieja Drągowskiego. "DAZN Italia" pisze, że bramkarz Fiorentiny w całym spotkaniu miał aż 85 kontaktów! To najwięcej ze wszystkich piłkarzy obecnych na boisku. Mało tego, źródło dodaje, że wynik ten jest rekordem Serie A. Wcześniejszy należał do byłego bramkarza Torino, Jean-Francoisa Gilleta. Francuz w październiku 2012 roku, w starciu z Palermo wykonał ich 80. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Wynik Drągowskiego miał duży wpływ na statystykę podań w meczu z Atalantą. "La Gazzetta dello Sport" poinformowała po meczu, że Polak wykonał ich 80. To również najlepszy wynik z całego zespołu. Warto natomiast podkreślić, że 51 z nich Drągowskiemu naliczono już w pierwszych 45 minutach - informację tę podał też portal ze statystykami "Opta Paolo". "Kocha się bramkarza, który umie grać nogami" - czytamy na stronie "LGdS".

Bartłomiej Drągowski był więc pierwszym rozgrywającym w meczu Fiorentiny z Atalantą Bergamo. Drugim pod tym względem podań zawodnikiem był obrońca Atalanty, Merih Demiral (69). Trzecie miejsce zajął kolega z drużyny Polaka, Nicolas Gonzalez (68). 

FIFA 22Zyskaj unikalne karty w FIFA 22. Road to the Final trafia do gry

Bartłomiej Drągowski w Fiorentinie gra od 2016 roku. W bieżącym sezonie rozegrał sześć spotkań w Serie A, w których wpuścił sześć goli i trzykrotnie zachował czyste konto. Aktualny kontrakt piłkarza wygasa z końcem czerwca 2023 roku. 

Więcej o: