Co za emocje w derbach Mediolanu. Zabójcze cztery minuty w końcówce [WIDEO]

Ależ to był emocjonujące starcie! Wydawało się, że Milan nie ma argumentów, by przeciwstawić się Interowi, ale w końcówce spotkania wielką klasę pokazał Olivier Giroud. Dzięki dwóm bramkom Francuza Milan wygrał derby 2:1 i zbliżył się do Interu na punkt.

Hitem 24. kolejki Serie A były derby Mediolanu. Przed tym spotkaniem Milan tracił cztery punkty do lidera, więc drużyna Stefano Piolego nie mogła sobie pozwolić na porażkę, jeśli realnie myśli o mistrzostwie Włoch. W pierwszej połowie, toczonej w bardzo szybkim tempie, dominował jednak Inter Mediolan.

Maurizio Zamparini i Paulo Dybala, jeden z jego ulubieńcówZmarł szalony prezes. "Lewandowski to największa porażka na rynku transferowym"

Długo nie mógł jednak strzelić gola ze względu na postawę Mike'a Maignana. Bramkarz Milan popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, m.in. przy strzałach Lautaro Martineza i Edina Dżeko. Dał się pokonać dopiero w 38. minucie. Hakan Calhanoglu, były piłkarz Milanu, dośrodkował z rzutu rożnego, a celnym strzałem popisał się Ivan Perisić. Turek zanotował dziewiątą asystę w sezonie, a Chorwat zdobył czwartą bramkę w Serie A. To ważny gol dla Perisicia, bo nowym lewym wahadłowym Interu został Robin Gosens, ściągnięty z Atalanty Bergamo.

Giroud bohaterem

Wydawało się, że Milan nie ma argumentów, by przeforsować defensywę drużyny Simone Inzaghiego. Ale kibice byli świadkami szalonych czterech minut, w których zespół Piolego strzelił dwa gole. Oba autorstwa Oliviera Girouda, który zastępował kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia. Francuz najpierw zmienił tor lotu piłki po strzale Ibrahima Diaza, a chwilę później popisał się pięknym przyjęciem piłki, którym zgubił obrońcę, i precyzyjnym strzałem.

Później Inter nie dał rady już odwrócić losów spotkania. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany Theo Hernandez, który brutalnym wślizgiem przerwał akcję Interu.

ZanioloStrzelił gola w 90. minucie i ruszył do sędziego. Wyleciał z boiska

Sytuacja w tabeli Serie A

Inter pozostał liderem, choć rozegrał mecz mniej. Zespół Inzaghiego ma 54 punkty, a Milan 53. Trzecie jest Napoli (49), które w niedzielę zmierzy się z Venezią. W sobotę grała też Roma, która bezbramkowo zremisowała z Genoą.