Mourinho podjął decyzję w sprawie polskiego talentu

Nicola Zalewski nie uda się na wypożyczenie z AS Roma na resztę sezonu 2021/22. Odejście niespełna 20-letniego skrzydłowego zablokował obecny szkoleniowiec Romy - Jose Mourinho.

Pod wodzą Jose Mourinho AS Roma spisuje się przeciętnie, zajmując siódme miejsce w Serie A, a i reprezentant Polski Nicola Zalewski nie może aktualnego sezonu zaliczyć do udanych. Niespełna 20-letni zawodnik rozegrał w barwach rzymian zaledwie 40 minut w sześciu różnych epizodach we wszystkich rozgrywkach. 

Zobacz wideo Wielki transfer polskiego piłkarza. "Od jakiegoś czasu przerastał ekstraklasę"

Zachwycał w ekstraklasie, teraz do niej wraca. Nowi piłkarze beniaminkaZachwycał w ekstraklasie, teraz do niej wraca. Nowi piłkarze beniaminka

Mourinho postawił weto. Zalewski zostaje w Romie

Latem wydawało się, że będzie inaczej, gdyż Zalewski pokazał się z dobrej strony w okresie przygotowawczym i został włączony do kadry pierwszej drużyny. Mourinho nie korzysta z niego jednak prawie w ogóle, przez co pojawiały się informacje, że Polak może zostać wypożyczony. Zalewskim interesowała się m.in. Sampdoria Genua.

Tak się jednak nie stanie. Jak informuje "Corriere dello Sport", Jose Mourinho nie zgodził się na odejście polskiego skrzydłowego. Powód jest prosty - Romę czeka do końca sezonu gra na trzech frontach, w związku z czym Portugalczyk potrzebuje do tego szerokiej kadry, w której znajduje się Nicola Zalewski. Roma wciąż występuje w Serie A, Pucharze Włoch oraz Lidze Konferencji Europy.

Paulo Sousa nie próżnuje. Flamengo pracuje nad głośnymi transferamiReprezentant Polski przejechał się po Sousie. "Okazały się fałszywe"

Warto przypomnieć, że niedawno Nicola Zalewski przedłużył kontrakt z AS Roma do końca czerwca 2025. 

Więcej o: