Krzysztof Piątek z golem w debiucie! Kapitalnie wykończył akcję Fiorentiny

Krzysztof Piątek znów znakomicie zadebiutował w nowym klubie! Polak zdobył gola, a jego Fiorentina wygrała po dogrywce 5:2 z Napoli w Pucharze Włoch.

Nie tak miała wyglądać przygoda Krzysztofa Piątka w Bundeslidze. Polak w ciągu dwóch lat gry w barwach Herthy Berlin zdobył zaledwie 13 bramek i stał się tym samym jednym z największych niewypałów transferowych klubu. Poskutkowało to kolejnym transferem w karierze 26-letniego napastnika. W miniony weekend Piątek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Fiorentiny.

Zobacz wideo "Nie chcę, żeby taki człowiek był selekcjonerem reprezentacji Polski. To go dyskwalifikuje"

Dla 26-latka będzie to powrót na włoskie boiska po dwóch latach. W trakcie swojego pobytu na Półwyspie Apenińskim Polak robił prawdziwą furorę zarówno w barwach Genoi jak i Milanu. W swoim debiutanckim sezonie zdobył aż 30 bramek.

Italy Soccer Serie AJose Mourinho tylko bezradnie patrzył. "To najlepszy obraz jego upadku". Koniec legendy

Krzysztof Piątek z golem w debiucie w Fiorentinie!

W czwartek zadebiutował w nowym zespole. Krzysztof Piątek pojawił się na boisku w 73. minucie spotkania, gdy zmienił Vlahovicia. Fiorentina, grająca w "10" po czerwonej kartce dla Drągowskiego, prowadziła wówczas 2:1. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył zawodnik rywali Lozano, a w 93. minucie Ruiz. Mimo tego Napoli doprowadziło w 95. minucie do wyrównania i potrzebna była dogrywka.

W niej Fiorentina rozbiła swoich rywali, wygrywając 5:2. W 108. minucie gola na 4:2 zdobył Krzysztof Piątek, strzelając swojego pierwszego gola w nowym zespole. Polak znakomicie zagrał z Venutim i dołożył nogę, pewnie pokonując Mereta.

Tym samym Krzysztof Piątek podtrzymał swoją znakomitą serię debiutów we włoskich klubach. Polak zdobywał bramki w swoich pierwszych spotkaniach zarówno w Genoi, jak i Milanie, a teraz także Fiorentinie.

Więcej o: