Zlatan Ibrahimović nie przestaje zadziwiać. Niesamowity wyczyn Szweda

Zlatan Ibrahimović, znakomity napastnik reprezentacji Szwecji i AC Milan znów błysnął. Zdobył gola w 24. roku z rzędu. Drużyna z Mediolanu pewnie pokonała na wyjeździe Venezię 3:0 i została nowym liderem Serie A.

Zlatan Ibrahimović już trzy dni temu w meczu z AS Romą miał szansę na zdobycie gola już w w 24 roku z rzędu. W czwartej minucie doliczonego czasu gry spudłował jednak rzut karny. I tak jednak jego zespół wygrał 3:1.

Piotr ZielińskiA jednak. Jest oficjalne oświadczenie Napoli ws. Piotra Zielińskiego

Ibrahimović z golem w 24. roku z rzędu

Zlatan Ibrahimović szybko się zrehabilitował przed kibicami. Już po zaledwie 120 sekundach niedzielnego pojedynku wyjazdowego z Venezią (400 w Serie A dla trenera Stefana Poliego) wykorzystał indywidualną akcję i dobre podanie Rafaela Leao. Venezia została 80 klubem w karierze Szweda z pięciu czołowych lig świata, któremu strzelił przynajmniej jedną bramkę. Takiego wyczynu dokonał tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

W 48. minucie Portugalczyk miał kolejną asystę. Tym razem świetnie dograł do Theo Hernandeza, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. Dziesięć minut później Michael Svoboda zatrzymał ręką piłkę zmierzającą do bramki i sędzia ukarał go czerwoną kartką. Rzut karny pewnie wykorzystał Theo Hernandez. W tym sezonie francuski obrońca zdobył już cztery gole i miał pięć asyst.

Jakub Kamiński ma za sobą udaną przerwę reprezentacyjnąTo już pewne! Jakub Kamiński zmienia klub za 10 milionów euro. Rusza na podbój

AC Milan po tym zwycięstwie został nowym liderem Serie A. Ma dwa punkty przewagi nad Interem, ale również dwa mecze rozegrane więcej. Inter w niedzielę na zakończenie kolejki zagra u siebie z Lazio Rzym. Dla Venezii była to najwyższa porażka u siebie w Serie A od 2002 roku. Wtedy na jej stadionie 4:1 wygrał... AC Milan.