Szymon Żurkowski się nie zatrzymuje. Goool w szalonym meczu Serie A [WIDEO]

Szymon Żurkowski nie zwalnia tempa. Polski pomocnik strzelił trzeciego gola w tym sezonie, wpisując się na listę strzelców w zremisowanym 3:3 wyjazdowym spotkaniu z Lazio Rzym. Polak był również jednym z najlepszych graczy swojej drużyny, choć rozegrał tylko 45 minut.

Ostatnie tygodnie dla Szymona Żurkowskiego są bardzo udane. 24-latek pojawiał się w wyjściowym składzie Empoli w siedmiu ostatnich spotkaniach, odwdzięczając się coraz lepszymi występami. W czwartkowym wyjazdowym meczu z Lazio po raz kolejny pokazał się z bardzo dobrej strony.

Sobowtór Lewandowskiego?! To znany na całym świecie aktorNie zgadniecie, kim jest sobowtór Roberta Lewandowskiego. Hit nad hity

Trzeci ligowy gol Żurkowskiego w tym sezonie

Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w ósmej minucie spotkania, podwyższając prowadzenie Empoli na 2:0. 120 sekund wcześniej pierwszego gola dla gości strzelił Nedim Bajrami. Niedługo później Lazio zdołało strzelić gola kontaktowego - w 14. minucie straty na 1:2 zniwelował Ciro Immobile.

W przerwie Szymon Żurkowski został zastąpiony przez Filippo Bandinelliego. W 66. minucie z kolei gospodarze wyrównali na 2:2 za sprawą Sergeja Milinkovicia-Savicia, który w siódmej minucie doliczonego czasu zapewnił Lazio remis 3:3 po wcześniejszym golu na 3:2 dla Empoli autorstwa Federico Di Francesco.

Świetne noty Żurkowskiego

Choć Szymon Żurkowski rozegrał w tym spotkaniu tylko 45 minut, był trzecim najlepszym piłkarzem Empoli - jego gra została oceniona przez serwis WhoScored.com na 7.4. Lepszą notę otrzymali jedynie strzelec trzeciego gola dla gości Federico Di Francesco (8.2) i bramkarz Guglielmo Vicario (7.9).

Oficjalnie: Koniec pewnej ery w Manchesterze UnitedOficjalnie: Koniec pewnej ery w Manchesterze United

Szymon Żurkowski jest zawodnikiem Empoli od stycznia 2020 roku, kiedy to został wypożyczony na 2,5 roku z Fiorentiny. W obecnym sezonie rozegrał już 19 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił trzy gole (wszystkie w Serie A) i zanotował dwie asysty. Po zakończeniu obecnych rozgrywek jego umowa wypożyczenia dobiegnie końca.