Krzysztof Piątek na testach medycznych! Zagra w byłym klubie Paulo Sousy

Napastnik Herthy Berlin i reprezentacji Polski Krzysztof Piątek przechodzi do włoskiej Fiorentiny! W czwartek 26-latek ma się zjawić we Florencji na testach medycznych, po czym zostanie wypożyczony do siódmej drużyny Serie A.

Krzysztof Piątek w ostatnich miesiącach nie radził sobie w barwach Herthy Berlin. W sezonie 2021/22 polski napastnik rozegrał tylko dziewięć meczów w Bundeslidze, w których strzelił zaledwie jednego gola. 26-letni Piątek nie miał większych szans na regularną grę w Berlinie, dlatego też już zimą poszukiwał nowego klubu. I go znalazł, ponownie zagra we Włoszech.

Zobacz wideo Kulesza wprost o tym, jaki musi być nowy selekcjoner. I potwierdza dwa nazwiska [SPORT.PL LIVE]

Krzysztof Piątek trafi do Fiorentiny. Wypożyczenie z opcją wykupu

O tym, że do grona klubów zainteresowanych pozyskaniem polskiego napastnika dołączyła Fiorentina, informował portal Meczyki.pl. We Florencji Piątek będzie rywalizował z Dusanem Vlahoviciem, strzelcem 18 goli w tym sezonie. O niespełna 22-letniego Serba zabiegają największe marki, jak Manchester City, Juventus czy Arsenal. 

Dziennikarz portalu Tomasz Włodarczyk poinformował w środę wieczorem, że rozmowy zakończyły się pomyślnie i Piątek zostanie wypożyczony do Fiorentiny z opcją wykupu po sezonie. 

Piątek może rywalizować z wielką gwiazdą Serie A. Kolejny klub chce PolakaPiątek może rywalizować z wielką gwiazdą Serie A. Kolejny klub chce Polaka

Zdaniem Włocha Gianluki Di Marzio, zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Fiorentina pokonała w wyścigu o Piątka jego były klub - Genoę. Jak napisał z kolei Krzysztof Stanowski z Kanału Sportowego, w czwartek napastnik reprezentacji Polski ma przybyć do Florencji, aby przejść testy medyczne i podpisać kontrakt. Opcja wykupu ma wynosić 15-17 milionów euro. 

Fiorentina jest aktualnie siódmym zespołem włoskiej Serie A, który na półmetku rozgrywek zdobył 32 punkty, tyle samo co szósta Roma i tylko o dwa mniej od Juventusu. Zawodnikiem tej drużyny jest polski bramkarz Bartłomiej Drągowski, a w latach 2015-17 zespół z Artemio Franchi prowadził były selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa.

Więcej o: