Polski talent na dłużej w Romie! "Kolejny dowód"

AS Roma przyniosła dobre informacje na koniec 2021 roku. Nicola Zalewski przedłużył kontrakt z klubem ze stolicy Włoch do 30 czerwca 2025 roku. - To kolejny dowód na to, jakie podejście ma Roma do młodych piłkarzy - komentuje Tiago Pinto, dyrektor generalny klubu ze stolicy Włoch.

"Nicola Zalewski nie miał w AS Romie zbyt wielu okazji do wykazania się" - piszą włoskie gazety w ostatnich tygodniach. Pomocnik pokazał się bardzo dobrze w przedsezonowych zgrupowaniach zespołu, dzięki czemu dostał się do seniorskiego składu prowadzonego przez Jose Mourinho. Na ten moment Zalewski zagrał zaledwie w pięciu meczach we wszystkich rozgrywkach, w których łącznie uzbierał 35 minut.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Oficjalnie: Nicola Zalewski na dłużej w Romie. Długa umowa

AS Roma poinformowała w oficjalnym komunikacie, że trzech młodych piłkarzy przedłużyło kontrakty z klubem. Jednym z nich jest Nicola Zalewski, który tym samym jest związany z Wilkami do 30 czerwca 2025 roku. "Taka decyzja to kolejny dowód na to, jakie podejście ma Roma wobec młodych piłkarzy. Wierzymy w ich talent i staramy się wpajać odpowiednią etykę pracy oraz podejście do zawodu. Mamy nadzieję, że te kontrakty dadzą im kolejną motywację i satysfakcję" - powiedział Tiago Pinto, dyrektor generalny Romy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Mimo niewielu szans na grę Nicola Zalewski cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku transferowym. Portal seriebnews.com informował, że reprezentant Polski jest obserwowany przez pięć klubów Serie B, natomiast tuttomercatoweb.com dodawał, że w tym gronie znajduje się Vicenza oraz Pisa. Oferta z tego pierwszego zespołu miała zostać od razu odrzucona, ponieważ Roma nie rozważa wypożyczenia Zalewskiego do klubu zajmującego ostatnie miejsce na zapleczu włoskiej ekstraklasy.

Nicola Zalewski zanotował zaledwie trzy występy w tym sezonie - pomocnik zagrał z Lazio (osiem minut), Venezią (pięć minut) oraz Empoli (minutę). Do tego wychowanek Wilków dołożył dwa występy w Lidze Konferencji Europy - z Bodo/Glimt (dwie minuty) i Zorią Ługańsk (20 minut). Od listopada nie otrzymał jednak szans na grę.

Więcej o: