Policja weszła do siedziby Interu Mediolan. Klub wydał oświadczenie

Włoska policja wkroczyła do biur Interu Mediolan. Szukała dowodów związanych ze śledztwem w sprawie potencjalnie zawyżonych wycen transferowych zawodników w latach 2017-2019.

Władze i kibice Interu Mediolan byli wstrząśnięci, gdy do biura mediolańskiego klubu wkroczyła Guardia di Finanza, która zajmuje się m.in. zwalczaniem przestępstw gospodarczych. Szukała dowodów związanych ze śledztwem w sprawie potencjalnie zawyżonych wycen transferowych zawodników. Te zawyżone wyceny pozwalały zawodnikom przenosić się z jednego klubu do drugiego za znacznie więcej pieniędzy, niż są warci.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Bezprecedensowa decyzja sędziego. Ostra reakcja na skandaliczne zachowanie kibicówBezprecedensowa decyzja sędziego. Ostra reakcja na skandaliczne zachowanie kibiców

Inter wydał oświadczenie ws. zawyżonych wycen transferowych

Guardia di Finanza badała zyski transferowe Interu Mediolan w latach 2017-2019. Wyniosły one 89,8 milionów euro. Na tej liście są transfery m.in takich zawodników jak: Davide Santon, Nicolo Zaniolo, Yuto Nagatomo, Geoffrey Kondogbia, Stevan Jovetić czy Gary Medel.

Oświadczenie w tej sprawie wydał prokurator Riccardo Targetti.

- Prowadzone działania mają na celu pozyskanie dokumentacji związanej z przeniesieniem przez Inter Mediolan praw rejestracji niektórych zawodników za sezon 2017/18 i 2018/19 w celu weryfikacji prawidłowości rozliczenia związanych z tym zysków kapitałowych - czytamy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Inter Mediolan na swojej oficjalnej stronie klubowej wydał specjalne oświadczenie.

- Inter Mediolan potwierdza, że dostarczył wymaganą dokumentację dotyczącą pozbycia niektórych zawodników w sezonach 2017/18 i 2018/19. Prokuratura w Mediolanie otrzymała wniosek o weryfikację regularnego rozliczania związanych z tym zysków kapitałowych. Sprawozdania finansowe spółki sporządzane są zgodnie z najbardziej rygorystycznymi zasadami rachunkowości. Żaden pracownik klubu nie jest objęty dochodzeniem. Nie wyrażono sprzeciwu wobec działań funkcjonariuszy. Jak stwierdzono w oświadczeniu prokuratora, jest to śledztwo wstępne - napisał mediolański klub.

Gwiazdor Atletico może odejść z klubu. Zaskakujący kierunek transferuGwiazdor Atletico może odejść z klubu. Zaskakujący kierunek transferu

Inter Mediolan po osiemnastu kolejkach prowadzi w tabeli Serie A. Ma cztery punkty przewagi nad AC Milan oraz Napoli. Ekipa którą prowadzi Simone Inzaghi ma też obecnie rewelacyjną serię, siedmiu zwycięstw z rzędu w lidze włoskiej. Inter w tych meczach strzelił aż 19 bramek, a stracił zaledwie dwie.

Więcej o: