Klub Polaka może wylecieć z Serie A! "Nie spełnia minimalnych wymagań"

Claudio Lotito wciąż nie sprzedał Salernitany, Teraz beniaminek Serie A jest zagrożony wykluczeniem z rozgrywek. - Na ten moment żadna z ofert nie spełnia minimalnych wymagań - informuje klub w oficjalnym komunikacie.

US Salernitana awansowała do Serie A po 23 latach przerwy. Klub z Salerno jak dotąd grał w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech zaledwie dwa razy - w sezonach 1947/48 oraz 1998/99. Właścicielem Salernitany jest Claudio Lotito, który odpowiada także za Lazio. Włoskie przepisy zabraniają tzw. timesharingu, czyli sytuacji, w której jedna osoba odpowiada za dwa kluby. FIGC (Włoska Federacja Piłki Nożnej) dopuściła Salernitanę do rozgrywek, ale wymagała sprzedaży klubu do końca 2021 roku.

Zobacz wideo Włoski dziennikarz zachwyca się Zalewskim. "Kiedyś może być ważnym graczem Romy"

Salernitana może zostać wykluczona z Serie A. Klub prosi FIGC o więcej czasu. A to może wywołać efekt domina

Agencja prasowa ANSA informuje, że Claudio Lotito wciąż nie sprzedał Salernitany, choć pierwotnie miał to zrobić do końca lipca. Klub z Salerno wydał oficjalny komunikat, w którym poprosił federację o więcej czasu na znalezienie wiarygodnego kontrahenta. "Przestrzegaliśmy warunków zawartych w umowie z FIGC i stale informowaliśmy o zainteresowaniu oraz ofertach kupna, wysyłając do tego odpowiednią dokumentację. Nikt nie otrzymywał tych informacji poza federacją. Na ten moment żadna z ofert nie spełnia określonych wymagań, np. gwarancji wypłacalności. Prosimy o rozważenie odroczenia terminu do końca sezonu" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Co się stanie w przypadku wykluczenia Salernitany? Wyniki wszystkich rozegranych meczów przez beniaminka zostaną wymazane, co może wywołać efekt domina przy okazji walki o utrzymanie. Klub z Salerno wygrał 2:1 z Venezią i 1:0 z Genoą, a do tego zremisował odpowiednio z Hellasem Verona (2:2) i Cagliari (1:1). Salernitana z kolei prawdopodobnie ogłosiłaby bankructwo i byłaby zmuszona rozpocząć rywalizację od lig amatorskich.

Piłkarzem Salernitany jest Paweł Jaroszyński, który dołączył przed rozpoczęciem sezonu na zasadzie wypożyczenia z Genoi z obowiązkiem wykupu po spełnieniu określonych warunków. Według włoskich mediów pod tytułem obowiązku znajdował się zapis o rozegraniu przynajmniej jednego meczu w Serie A.

Więcej o: