Zieliński zmieniony już w 22. minucie. Boniek przekazał wiadomość: Rozmawiałem z Piotrkiem

Piotr Zieliński wzbudził obawy wielu kibiców prosząc o zmianę w trakcie meczu z Empoli (0:1). Pomocnik SSC Napoli wyglądał jakby miał trudności z oddychaniem. Klub wydał oficjalny komunikat, a w tej sytuacji uspokaja były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Piotr Zieliński pojawił się w wyjściowym składzie w niedzielnym meczu SSC Napoli z Empoli. Polak rozegrał jednak niespełna 22. minuty. Wtedy właśnie 27-latek skierował się w stronę ławki rezerwowych, prosząc o zmianę "z powodu problemów z oddychaniem. Przeprowadzone badania nie wykazały niczego niepokojącego" - napisano w oficjalnym oświadczeniu klubu.

Zbigniew Boniek zaangażował się ws. stanu zdrowia Piotra Zielińskiego. "Uspokajam"

Wydarzeniami niedzielnego starcia zmartwił się m.in. były prezes PZPNZbigniew Boniek, który postanowił skontaktować się z Zielińskim prywatnie. "Uspakajam, rozmawiałem z Piotrkiem, wszystko pod kontrolą. Forza Piotrek" - napisał były działacz związku na Twitterze. To bardzo dobra informacja dla klubu i reprezentacji Polski. W obu przypadkach Zieliński jest jedną z kluczowych postaci.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Informacje potwierdza także dziennikarz Eleven Sports, Piotr Dumanowski. "Nie jestem upoważniony do mówienia o szczegółach, ale wszystko z Piotrkiem w porządku. Nic poważnego, tylko groźnie wyglądało" - czytamy.

Mecz w Neapolu zakończył się niespodziewaną porażką SSC Napoli z beniaminkiem 0:1 po golu Patricka Cutrone w 71. minucie gry. Poza Piotrem Zielińskim na boisku pojawił się jeszcze jeden Polak, Szymon Żurkowski, który w 79. minucie opuścił boisko z grymasem bólu przez drobny uraz kolana. Po tej porażce Napoli spadło już na czwarte miejsce w tabeli Serie A.

"Sport.pl Live" - Nowy program Sport.pl startuje już w poniedziałek!

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 20:00 zadebiutuje nowy program wideo premium – "Sport.pl Live". Będzie go można oglądać co tydzień na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. W pierwszym odcinku głównym tematem będzie forma polskich skoczków narciarskich i rewolucyjna zmiana w sprzęcie, z której korzystają już nasi rywale. Naszym gościem będzie m.in Apoloniusz Tajner (prezes PZN). Więcej informacji dostępne TUTAJ>>>