Najlepszy strzelec ekstraklasy może odejść za 3 mln euro

Erik Exposito może opuścić Śląska Wrocław w trakcie zimowego okna transferowego. Hiszpańskiego napastnika chce kupić Venezia, a klub z Dolnego Śląska może zarobić nawet trzy miliony euro - informuje portal wroclawskiefakty.pl.

Erik Exposito wygląda bardzo dobrze od samego początku kadencji Jacka Magiery w Śląsku Wrocław. Napastnik strzelił już dziewięć goli w Ekstraklasie i jest liderem klasyfikacji strzelców ex-aequo z Mikaelem Ishakiem z Lecha Poznań oraz Ivim Lopezem z Rakowa Częstochowa. Dobra postawa Exposito w lidze znajduje też odzwierciedlenie w zainteresowaniu uznanych klubów europejskich.

Zobacz wideo Ile kluby z Ekstraklasy straciły na pandemii?

Erik Exposito opuści Śląska Wrocław w styczniu 2022 roku? Są chętni z Hiszpanii oraz Włoch

Portal wroclawskiefakty.pl informuje, że Erik Exposito może opuścić Śląska Wrocław w zimowym oknie transferowym. Obecnie sytuację 25-letniego napastnika obserwuje Venezia (beniaminek Serie A) oraz kluby grające na poziomie Segunda Division. Śląsk Wrocław może liczyć na zarobek nawet w wysokości 2,5-3 mln euro. W przypadku spełnienia górnej granicy Exposito byłby najdrożej sprzedanym zawodnikiem w historii Wojskowych obok Przemysława Płachety, który odszedł za trzy mln euro do Norwich City.

Odejście Erika Exposito tym samym oznaczałoby cofnięcie wypożyczenia Fabiana Piaseckiego do Stali Mielec, ale też niewykluczone byłyby kolejne ruchy do ofensywy Śląska. Wcześniej TVP Sport informował o tym, że Exposito znajduje się na liście życzeń Ferencvaros Budapeszt, czyli klubu grającego na poziomie Ligi Europy. Wtedy w tle pojawiała się kwota 3,5 mln euro. Poza Exposito w kadrze Śląska na pozycji środkowego napastnika może grać Caye Quintana oraz Sebastian Bergier.

Erik Exposito zagrał w 22 meczach Śląska Wrocław we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 10 bramek oraz zanotował pięć asyst. Jego kontrakt z drużyną z Dolnego Śląska jest ważny do końca czerwca 2024 roku.

Więcej o: