Napoli traci punkty, a Włosi rozpływają się nad grą Zielińskiego! Co za opinie!

Napoli zremisowała 2:2 z Sassuolo, a kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Piotr Zieliński, który brał udział przy obu trafieniach kolegów z zespołu. "To był jego dzień", "Niesamowita jakość" - piszą włoskie media o występie Polaka. Pomocnik zgodnie został oceniony jako jeden z najlepszych w zespole lidera Serie A.

W meczu 15. kolejki lider Serie A mierzył się z Sassuolo. SSC Napoli wyszło na prowadzenie w 51. minucie po trafieniu Fabiana Ruiza, który wykorzystał szansę wypracowaną przez Piotra Zielińskiego. Osiem minut później Zieliński asystował również przy drugiej bramce dla Napoli. W 59. minucie zagrał do Driesa Mertensa. Belg oddał strzał zza pola karnego, pokonując bramkarza Sassuolo

Sassuolo było blisko sensacji. Bramka kontaktowa padła w 71. minucie, a gola na wagę remisu w 89. minucie strzelił Gian Marco Ferrari. Drużyna ze środka tabeli mogła jeszcze wyjść na prowadzenie, jednak sędzia anulował trzeciego gola ze względu na przewinienie.

SSC Napoli remisuje z Sassuolo. Piotr Zieliński jednym z najlepszych na boisku. "Niesamowita jakość"

Włoskie media nie mają wątpliwości, kto był jedną z najbardziej wyróżniających się postaci na boisku. Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut. Zdobył dwie asysty, które portal fantamaster.it nazwał "pięknymi". "Niesamowitą jakość miało podanie Polaka", "po prostu wspaniałe" - dodają z kolei portale calciomercato.it oraz calcionapoli24.it. Oba portale przyznały pomocnikowi wysokie noty: 7 oraz 6,5. Równie dobrze reprezentanta Polski oceniła "Gazzetta del Sud". Dziennikarze uznali Ruiza, Mertensa i Zielińskiego za najlepszych piłkarzy w SSC Napoli. Wszyscy trzej zebrali "siódemkę".

Zdaniem włoskiego Eurosportu natomiast Piotr Zieliński był najbardziej wartościowym graczem. "To był jego dzień. Oba gole strzelono po jego kluczowych podaniach" - czytamy w uzasadnieniu oceny 7,5. Nieco niżej, bo na 6,5 ocenili piłkarza dziennikarze portalu Goal.com. Natomiast WhoScored.com uznało, że Zieliński był drugim najlepszym piłkarzem wśród Neapolitańczyków otrzymując ocenę meczową 7,43. Tylko Fabian Ruiz miał więcej - 7,81.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Reprezentant Polski rozegrał w tym sezonie 14 spotkań w Serie A, strzelił cztery gole i zanotował cztery asysty.  To dopiero czwarty mecz w tym sezonie, w którym SSC Napoli straciło punkty. Piłkarze Luciano Spalettiego zdominowali Serie A. Dotychczas klub ma na swoim koncie 11 wygranych, trzy remisy i tylko jedną porażkę oraz bilans bramek 32:9.