Co za bomba Zielińskiego! Polak się nie zatrzymuje. Wielkie show Napoli [WIDEO]

Kolejny gol Piotra Zielińskiego w Serie A! Tym razem Polak zdobył bramkę w meczu z Lazio, a jego drużyna wygrała 4:0.

Była 7. minuta meczu w Neapolu, gdy z prawej strony boiska w pole karne Lazio podał Hirving Lozano. Do piłki dopadł Dries Mertens, jednak Belg nie dał rady zagrozić bramce Pepe Reiny, bo dopadło do niego trzech zawodników gości.

Napoli miało jednak w tej sytuacji sporo szczęścia. Po interwencji piłkarzy Lazio piłka spadła na lewą nogę Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski nie zastanawiał się ani chwili, huknął nie do obrony, dając Napoli prowadzenie 1:0.

Były reprezentant Anglii wywołał burzę przed meczem. Wystarczyło jedno słowoByły reprezentant Anglii wywołał burzę przed meczem. Wystarczyło jedno słowo

Kolejny gol Zielińskiego, show Napoli

Dla Zielińskiego to piąta bramka w 17. występie w tym sezonie. Polak ma też dwie asysty. Ostatniego gola pomocnik strzelił przed tygodniem, gdy Napoli przegrało 2:3 z Interem Mediolan.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Bramkę Zielińskiego szybko przyćmił jednak Mertens, który był bohaterem 1. połowy. Zaledwie trzy minuty po golu Polaka Belg podwyższył na 2:0. W 29. minucie Mertens błysnął raz jeszcze, zdobywając bramkę na 3:0 przepięknym uderzeniem sprzed pola karnego.

Piotr Żyła przed kamerami EurosportuPiotr Żyła przed kamerami wściekły jak nigdy. "Idę do jeziora. Od razu"

Napoli ostatecznie wygrało ten mecz 4:0. W 85. minucie wynik spotkania uderzeniem zza pola karnego ustalił Fabian Ruiz. Po 14 kolejkach Napoli wciąż jest liderem Serie A z 35 punktami na koncie. Neapolitańczycy mają trzy punkty przewagi nad AC Milanem. W środę zespół Zielińskiego zagra na wyjeździe z Sassuolo.

Lazio ma 21 punktów i jest na 8. miejscu w tabeli. Ekipa Maurizio Sarriego traci 10 punktów do podium. W czwartek rzymianie podejmą Udinese.