Nicola Zalewski szykowany do transferu w styczniu? Włosi piszą o licznych ofertach

Nicola Zalewski znalazł się w kręgu zainteresowań aż pięciu klubów Serie B - informuje portal "Triveneto Goal". Część włoskich mediów spekuluje, że Polak może opuścić AS Romę już w najbliższym, zimowym okienku transferowym.

"Nicola Zalewski nie miał w AS Romie zbyt wielu okazji do wykazania się" - piszą włoskie gazety. Pomocnik pokazał się bardzo dobrze w przedsezonowych zgrupowaniach zespołu, dzięki czemu dostał się do seniorskiego składu prowadzonego przez Jose Mourinho. W Serie A nie otrzymuje jednak zbyt wielu minut, bo dotychczas na murawie pojawił się trzykrotnie. W sumie spędził na niej w tym sezonie zaledwie 15 minut. 

Zobacz wideo "Piramidalna bzdura. Dywersja". Ostro o zachowaniu Sousy i Lewandowskiego

Nicola Zalewski opuści AS Romę? Media: Nie ma szans

Nicola Zalewski ma dopiero 19 lat, więc ma jeszcze czas na przebicie się do wyjściowej jedenastki. Doświadczenie mógłby zebrać m.in. w zespołach z Serie B, gdzie jak podaje "Triveneto Goal" jest nim spore zainteresowanie. Piłkarzem szczególnie interesować ma się LR Vicenza. Zalewski ma być obserwowany przez dyrektora sportowego Federico Balzarettiego i miałby się po niego zgłosić w styczniu. 

Informacje o zainteresowaniu piłkarzem potwierdza "Calciomercato", które powołując się na pierwotne źródło opublikowało taką informację, jednak nie zgadza się z częścią włoskich mediów. "Nie ma szans" - czytamy na końcu artykułu, co oznacza, że zdaniem gazety, Zalewski nie opuści AS Romy

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

"Calciomercato" nie podało jednak przyczyny braku transferu, czy chodzi o brak chęci zmiany otoczenia przez samego piłkarza, czy może AS Roma nie będzie chciała oddać 19-letniego talentu. Finał spekulacji poznamy zapewne w zimowym okienku transferowym. 

Więcej o: