Mourinho sobie nie radzi, Wpadka Romy. Zalewski nie zdołał zmienić wyniku [WIDEO]

Nie są to dobre tygodnie dla AS Roma! Drużyna Jose Mourinho wygrała tylko jeden z siedmiu ostatnich meczów, a tym razem przegrała z beniaminkiem Venezią 2:3. Na ostatnie minuty na boisku pojawił się Nicola Zalewski.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że Roma przeciwko beniaminkowi będzie miała większe problemy. Wprawdzie to Venezia już w trzeciej minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Mattii Caldary, to jednak tuż przed przerwą gole dla rzymian strzelali Eldor Shomurodov i Tammy Abraham.

Po zmianie stron gospodarze, którzy przed tą kolejką mieli na swoim koncie zaledwie 9 punktów, nie tylko doprowadzili do remisu, ale też zapewnili sobie sensacyjne zwycięstwo. Najpierw rzut karny wykorzystał Mattia Aramu, a na kwadrans przed końcem sytuację sam na sam z Ruim Patricio na gola w efektowny sposób zamienił David Okereke, ustalając wynik spotkania na 3:2.

Na ostatnie 8 minut na placu gry pojawił się Nicola Zalewski, jednak 19-letni Polak nie zdołał pomóc drużynie w uniknięciu kolejnej wpadki. Był to dla niego trzeci występ w rozgrywkach Serie A.

Brutalny faul Kamila Glika w meczu Benevento z ForsinoneWłosi załamani postawą Glika. Fatalne informacje dla Paulo Sousy

Roma gorsza niż rok temu. Fatalna seria

Ten wynik oznacza, że Roma Jose Mourinho wygrała tylko jeden z siedmiu ostatnich meczów oficjalnych. Rzymianie w tym okresie skompromitowali się w Lidze Konferencji Europy, przegrywając z norweskim Bodo/Glimt aż 1:6, a do tego przegrali prestiżowe spotkania z Milanem (1:2) czy Juventusem (0:1).

Do tego należy dołożyć także przegrane wcześniej derby Rzymu z Lazio (2:3) oraz fakt, iż Roma po 12 kolejkach ma pięć punktów mniej niż rok temu, gdy drużynę prowadził Paulo Fonseca. Zespół Mourinho aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli Serie A, ale jeszcze w niedzielę może zostać wyprzedzony przez Lazio, które zmierzy się z Salernitaną.