Brutalny faul Kamila Glika! VAR i czerwona kartka dla Polaka już na początku meczu [WIDEO]

Brutalny faul sprawił, że Kamil Glik zakończył udział w meczu jego Benevento przeciwko Frosinone w Serie B po zaledwie 25 minutach. Polak przewinił, a sędzia po interwencji systemu VAR pokazał mu czerwoną kartkę.

Benevento przegrało mecz Serie B z Frosinone aż 1:4. Wszystko rozpoczęło się jednak nie od goli dla rywali, czy błędów w obronie włoskiego zespołu, a bezmyślności reprezentanta Polski, Kamila Glika

Brutalny faul i czerwona kartka dla Glika. Zapoczątkował wielkie problemy swojego klubu

Obrońca kadry i Benevento ruszył do prowadzącego piłkę Gabriele Monciniego, pomocnika Frosinone. Gdy ten próbował go minąć, Glik wysunął wyprostowaną nogę i zaatakował rywala na wysokości kolana tak, że ten padł na murawę.

Brutalne przewinienie Glika zostało zauważone przez sędziego spotkania, ale Mateo Marchetti wolał jeszcze sprawdzić sytuację za pośrednictwem analizy systemu VAR. Podszedł do monitora, na którym powtórki starcia wyraźnie wskazały mu jednak, że powinien pokazać Polakowi czerwoną kartkę i po chwili sędzia wyrzucił Glika z boiska.

Benevento przegrało aż 1:4. Glik nie zapowiedział dobrze przyjazdu na zgrupowanie kadry

Polski obrońca był wściekły i zareagował na tę decyzję powolnym zejściem z boiska i rzuceniem na murawę kapitańskiej opaski. Dla jego drużyny to był jednak dopiero początek problemów. Przed przerwą dwukrotnie do bramki Benevento trafiał Karlo Lulic, a w drugiej połowie także Gabriel Charpentier i Emanuele Cicerelli. Honorową bramkę dla Benevento zdobył Guiseppe Di Serio i spotkanie zakończyło się upokarzającym dla gospodarzy wynikiem 1:4.

Benevento po dwunastu meczach Serie B jest na szóstym miejscu ligowej tabeli i ma 19 punktów. Frosinone wyprzedza je o dwa punkty i dwie pozycje. Kamil Glik został powołany przez Paulo Sousę na najbliższe zgrupowanie przed meczami eliminacji mistrzostw świata z Andorą i Węgrami. Po nich w klubie będzie zawieszony ze względu na czerwoną kartkę z sobotniego spotkania.