Włoskie media zachwycone Polakiem. Narodziny nowej gwiazdy. "Za dużo, aby prosić go o więcej"

Włoskie media są pod ogromnym wrażeniem występu Szymona Żurkowskiego w piątkowym meczu Serie A z Genoą. "Odmienił oblicze drużyny", "Asysta i bramka obaliły Genoę na chwilę", "Rozświetlił grę gospodarzy" - to tylko niektóre z komplementów dla pomocnika Empoli.

W ostatnich dniach wspaniałe chwile w Serie A przeżywa Szymon Żurkowski. Pomocnik Empoli najpierw strzelił debiutancką bramkę w lidze na wagę wygranej w lidze z Sassuolo 2:1, a w piątek wszedł z ławki rezerwowych w meczu z Genoą (2:2) i drugi raz z rzędu został bohaterem swojej drużyny.

Lukas Podolski brutalnie zweryfikowany. Żurawski: Nie może się z tym pogodzićLukas Podolski brutalnie zweryfikowany. Żurawski: Nie może się z tym pogodzić

Żurkowski pojawił się na murawie w 59. minucie domowego spotkania z Genoą. Było 0:1 dla rywali po golu Domenico Criscito z trzynastej minuty meczu. Ale to wejście Polaka odmieniło wszystko. Najpierw zaledwie trzy minuty po pojawieniu się na boisku zanotował asystę przy trafieniu Federico di Francesco, a w 72. minucie popisał się kapitalnym uderzeniem zza pola karnego, strzelając gola w drugim ligowym meczu z rzędu.

"Co za droga w górę!" - zachwycała się kilka dni temu "La Gazzetta dello Sport" rozwojem kariery Żurkowskiego. Po meczu z Genoą na Polaka spłynęły kolejna lawina komplementów we włoskiej prasie.

Włoskie media rozpływają się nad grą Żurkowskiego z Genoą. "Rozświetlił grę gospodarzy"

"La Gazzetta dello Sport" uznała Żurkowskiego za najlepszego piłkarza spotkania, oceniając na "7,5" w skali 1-10. "Wszedł i niemal od razu zanotował asystę. Później był aktywny i strzelił bramkę. Odmienił oblicze swojej drużyny" - uzasadnili dziennikarze.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Wszedł w 60. minucie i była to powalająca zmiana. Asysta i bramka, jego wejście radykalnie odmieniło grę Empoli w piątkowy wieczór" - to z kolei komentarz włoskiego oddziału Eurosportu, który przyznał Polakowi notę "7,5".

Równie wysokie recenzje zebrał Żurkowski w innych portalach. Sportface.it ocenił go identycznie - na "7,5", tak jak włoski oddział telewizji Sky Sport, gdzie Polak dostał dodatkowo gwiazdkę dla najlepszego piłkarza całego spotkania. Sport Mediaset również przyznał Żurkowskiemu "7,5", uzasadniając wybór następująco: "Asysta i bramka rezerwowego obaliły Genoę na chwilę. Byłoby za dużo, aby prosić go o więcej".

Z kolei portal tuttomercatoweb.com dodał: "Rozświetlił grę gospodarzy i miał kolosalny wpływ na poczynania zespołu. Najpierw asysta przy trafieniu Di Francesco, a później świetnym strzałem z dystansu zakończył akcję bramkową na 2:1" - czytamy w relacji pomeczowej, gdzie dziennikarze ocenili go jeszcze wyżej niż w innych serwisach - na "7,6".

Najwyższą ocenę - "8" - Żurkowski otrzymał od portalu calciomercato.com. "Najpierw pomógł Di Francesco w doprowadzeniu do wyrównania, a potem wpadł na pomysł, aby uderzyć piłkę lewą nogą i nie pozostawić Sirigu żadnych szans na skuteczną interwencję" - napisali dziennikarze.

Bayern Monachium zapewnił sobie udział w 1/8 finału LMBayern gra z rewelacją Bundesligi! Mecz nie tylko w Viaplay. Wielka okazja dla kibiców [Transmisja]

W tabeli Serie A Empoli zajmuje świetne ósme miejsce z dorobkiem szesnastu punktów po dwunastu spotkaniach. Genoa jest siedemnasta i ma dziewięć punktów. Kolejny mecz Empoli rozegra dopiero po przerwie reprezentacyjnej - 22 listopada przeciwko ekipie Hellasu Werona.