Gol Zielińskiego dał zwycięstwo Napoli! Polak gwiazdą i kapitanem lidera! [WIDEO]

Napoli wygrało na wyjeździe z Salernitaną 1:0 w niedzielnym meczu włoskiej Serie A. Jedynego gola dla lidera rozgrywek strzelił Piotr Zieliński, dla którego jest to drugie trafienie w tym sezonie. W ostatnim kwadransie spotkania, po czerwonej kartce dla Koulibaly'ego, Polak został też kapitanem Napoli.

W Salerno Napoli walczy o dziesiąte zwycięstwo w jedenastym meczu Serie A w tym sezonie. Piotr Zieliński wystąpił od pierwszej minuty i po bardzo niemrawej pierwszej połowie w wykonaniu swoim i swojego zespołu to właśnie pomocnik reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania w drugiej połowie.

Zieliński strzelił i został kapitanem drużyny

W 61. minucie Zieliński zachował się najsprytniej w ogromny zamieszaniu w polu karnym Salernitany i strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza gospodarzy Vida Beleca. To jego drugi gol w tym sezonie Serie A. Pierwszego strzelił kilka tygodni temu w meczu wyjazdowym z Sampdorią Genua, wygranym przez Napoli 4:0.

Hubert IdasiakIdasiak trafił z małej wioski do Napoli. "Całe życie odmawiasz przyjścia na osiemnastkę kumpli"

Obie drużyny kończyły ten mecz w osłabieniu. Najpierw z boiska za brutalny faul na Franku Zambo Anguissie wyleciał zawodnik Salernitany Grigoris Kastanos, a kilka minut później za przewinienie taktyczne czerwoną kartkę obejrzał Kalidou Koulibaly z Napoli. Po tym wydarzeniu opaska kapitańska Napoli trafiła na ostatni kwadrans do Piotra Zielińskiego.

Ostatecznie wynik już się nie zmienił i Napoli skromnie pokonało Salernitanę 1:0. Zespół z Neapolu z dorobkiem 31 punktów prowadzi w tabeli. Piotr Zieliński rozegrał pełne 90 minut, a w drużynie gospodarzy na ławce rezerwowych spotkanie spędza Paweł Jaroszyński.