Polak bohaterem meczu Serie A! Zwycięski gol w 92. minucie! [WIDEO]

Szymon Żurkowski bohaterem Empoli! Polski zawodnik zdobył w 92. minucie gola decydującego o zwycięstwie jego zespołu nad Sassuolo 2:1, choć jeszcze w 83. minucie prowadzili gospodarze.

Zespół Szymona Żurkowskiego miał duże problemy z Sassuolo. Tuż przed przerwą padła bramka dla gospodarzy - w 43. minucie samobójczym trafieniem popisał się Lorenzo Tonelli. Długo utrzymywało się prowadzenie Sassuolo, bo dopiero w 83. minucie Empoli zdołało wyrównać, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Andrea Pinamonti.

Szymon Żurkowski bohaterem Empoli!

I mogło się już wydawać, że mecz zakończy się remisem 1:1. Wówczas jednak Szymon Żurkowski, który pojawił się na boisku w 80. minucie, zdołał pokonać bramkarza rywali. Polski piłkarz wykorzystał zagranie z lewego skrzydła, a piłka wpadła do siatki po odbiciu od poprzeczki. Tym samym Polak dał zwycięstwo swojej drużynie. - Tak huknął, że aż bramka się zatrzęsła na kilka sekund! - powiedział komentujący to spotkanie na antenie Eleven Sports Filip Kapica, widząc uderzenie Żurkowskiego.

Hubert IdasiakIdasiak trafił z małej wioski do Napoli. "Całe życie odmawiasz przyjścia na osiemnastkę kumpli"

Tym samym Żurkowski zdobył swoją pierwszą bramkę w Serie A. Dla polskiego pomocnika to był 10. mecz w tym sezonie ligi włoskiej - pięć z nich rozpoczynał w pierwszym składzie, ale tylko w dwóch z nich grał przez pełne 90 minut. Do spotkania z Sassuolo nie zanotował także asysty.

Więcej o występach Polaków przeczytasz na Gazeta.pl.

Tym samym Empoli, który jest beniaminkiem Serie A, zanotowało swoje piąte zwycięstwo w sezonie. Dzięki temu znajduje się na 10. pozycji w tabeli ligowej, wyprzedziwszy w niedzielę m.in. właśnie Sassuolo, które spadło na 12. pozycję i ma punkt mniej od Empoli. Liderem jest Napoli, które w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Salernitaną.