Przełom w walce z pirackimi streamami. Ukarany nie tylko pirat, ale też jego klienci

Włoska policja finansowa walczy z piractwem. Zamknięto platformę streamingową, gdzie nielegalnie można było obejrzeć m.in. mecze Serie A i europejskich pucharów. Ukarano blisko 1800 osób. Na nielegalnym procederze pirat zarabiła krocie.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Guardia di Finanza (Policja Finansowa) jest odpowiedzialna m.in. za ściganie podmiotów, które dopuszczają się nielegalnego transmitowania m.in. wydarzeń sportowych w internecie. W ostatnich dniach organ ten zatrzymał 70-letniego Włocha, który zamieszkuje w Verese (Lombardia). Według lokalnych mediów dostarczał on nielegalnym sygnał 1800 osobom, które korzystały z jego platformy streamingowej. 

Zobacz wideo Maciej Skorża zobaczył skład Legii i nagle zmienił plan. Piłkarz Lecha ujawnia

Włosi zatrzymali mężczyznę oskarżonego o "fałszerstwa, naruszenie własności intelektualnej"

Osoby (1800) korzystające z nielegalnej platformy streamingowej zostały ukarane mandatami w sumie ok. 300 tys. euro oraz rozpoczęto wobec nich postępowanie karne. Według mediów mężczyzna działał w latach 2017-2020 i nielegalnie przesyłał sygnał kanałów Sky, DAZN, Mediaset Premium oraz platform DAZN i Disney Channel. To właśnie DAZN pokazuje w tym sezonie mecze Serie A.

Dodajmy, że wszyscy "abonenci" nielegalnej platformy regularnie wpłacali na konto mężczyźni konkretną kwotę, która umożliwiała im korzystanie z pirackiej usługi. Według Departamentu Finansów dzięki owej działalności zatrzymany 70-latek zarobił pół miliona euro. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 473 kodeksu karnego, czyli "podrabianie, zmiana lub używanie znaków towarowych, lub znaków wyróżniających, lub patentów, modeli i projektów",  "naruszania własności intelektualnej" i "oszustwa komputerowego". 

Wojna secesyjna w piłce nożnej? Kilkanaście federacji chce opuścić FIFA!Wojna secesyjna w piłce nożnej? Kilkanaście federacji chce opuścić FIFA!

Transmisje publikowane przez mężczyznę można było odbierać na telewizorach z funkcją smart TV, tabletach, komputerach czy smartfonach. "Za pośrednictwem kontaktów obecnych na stronach internetowych "iptvpanamacity" i "tvstreamingitalia" mężczyzna objęty dochodzeniem zarządzał wnioskami o udzielenie informacji i zawieraniem umów abonamentowych z poszczególnymi 'klientami', którzy po podaniu adresu MAC otrzymywali numer zamówienia wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dokonywania płatności" - pisze portal "Varese News". 

Więcej o: