Tak źle nie było od lat. Wojciech Szczęsny poleciał w rankingu bramkarzy. Tak wygląda lista najdroższych

W ostatnich dniach serwis Transfermarkt dokonał kolejnej aktualizacji wyceny piłkarzy. W majowym oszacowaniu wartość Wojciecha Szczęsnego wynosiła 25 milionów euro, podczas gdy w najnowszym zestawieniu spadła ona do kwoty 15 milionów euro.

Początek obecnego sezonu nie był dla Wojciecha Szczęsnego specjalnie udany. Co prawda Polak może liczyć na pewne miejsce w bramce Juventusu, ale włoskie media nie szczędziły mu słów krytyki po kilku fatalnych błędach, głównie tych z meczu przeciwko Udinese.

Zobacz wideo Sensacyjny kandydat do zastąpienia Wojciecha Szczęsnego. "Sprawdźcie mnie za 5 lat"

Groźny incydent w Belgii. Bramkarz może stracić słuch przez wybuch petardy [WIDEO]Bramkarz nagle padł na murawę. Skutki skandalu mogą być nieodwracalne [WIDEO]

Zmiany wartości Wojciecha Szczęsnego w ostatnich latach

W momencie przenosin z AS Romy do Juventusu, czyli w lipcu 2017 roku rynkowa wartość Szczęsnego wynosiła 17 milionów euro. Do końca pierwszego sezonu w nowych barwach polski bramkarz zyskał na znaczeniu, dzięki czemu serwis Transfermarkt wyceniał go na 20 milionów euro.

Na przestrzeni następnego roku Polak miał pewne miejsce w bramce Juventusu, dzięki czemu jego wartość szybko rosła. Kulminacyjnym momentem była końcówka 2019 roku, kiedy to wzrosła ona do 40 milionów euro. Od tamtego czasu jednak jego wycena zaczęła spadać.

Wyraźny spadek wartości Wojciecha Szczęsnego

Do ostatniej aktualizacji 60-krotny reprezentant Polski był warty 25 milionów euro. Październikowe oszacowanie sprawiło jednak, że obecnie jego wartość wynosi 15 milionów euro. W zestawieniu serwisu Transfermarkt Szczęsny jest obecnie 31. najdroższym bramkarzem świata. Czołówka prezentuje się następująco:

  1. Jan Oblak (Atletico Madryt) – 70 mln euro
  2. Gianluigi Donnarumma (PSG) – 65 mln euro
  3. Thibaut Courtois (Real Madryt) – 60 mln euro
  4. Alisson (Liverpool) – 60 mln euro
  5. Marc-Andre ter Stegen (FC Barcelona) – 55 mln euro
  6. Ederson (Manchester City) – 50 mln euro
  7. Emiliano Martinez (Aston Villa) – 35 mln euro
  8. Edouard Mendy (Chelsea) - 30 mln euro
  9. Mike Maignan (AC Milan) – 25 mln euro
  10. Jordan Pickford (Everton) – 25 mln euro

Nicola BrzęczekRodzina Brzęczków może przejść do historii. Wszystko dzięki 19-letniej Nikoli. "Jestem dumna"

W obecnym sezonie Wojciech Szczęsny rozegrał dziewięć meczów we wszystkich rozgrywkach, w których wpuścił osiem goli. Czterokrotnie udało mu się zachować czyste konto.

Więcej o: