Szczęsny obronił rzut karny! Mourinho był wściekły! [WIDEO]

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w końcówce pierwszej połowy meczu Juventusu z Romą (1:0)! Polski bramkarz obronił uderzenie z jedenastu metrów Jordana Veretouta. Cała sytuacja wywołała wiele kontrowersji, gdyż tuż po gwizdku Daniele Orsato do siatki gospodarzy trafił Tammy Abraham, ale jego gol nie mógł zostać uznany.

W hitowym meczu z AS Roma Juventus walczy o czwarte zwycięstwo z rzędu w Serie A. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, po tym jak w 16. minucie po asyście Rodrigo Bentancura do siatki trafił Moise Kean.

Szczęsny broni karnego, Mourinho wściekły

W 43. minucie goście mieli znakomitą sytuację do strzelenia wyrównującego gola, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jordan Veretout. Słaby strzał francuskiego pomocnika obronił polski bramkarz Wojciech Szczęsny.

Ta sytuacja wywołała wiele kontrowersji, gdyż tuż po tym, jak sędzia Daniele Orsato odgwizdał faul Szczęsnego na skrzydłowym Romy Henrichu Mchitarjanie, do siatki gospodarzy trafił Tammy Abraham. Arbiter nie wstrzymał się jednak z gwizdkiem i później po analizie VAR nie mógł gola uznać, musząc utrzymać w mocy decyzję o rzucie karnym dla gości. Trener gości Jose Mourinho nie mógł się pogodzić z tą decyzją, ale to już nic nie zmieniło.

Wynik w Turynie także już się nie zmienił. Juventus skromnie pokonał Romę 1:0, a Wojciech Szczęsny rozegrał 90 minut i zaliczył czyste konto. Nicola Zalewski nie znalazł się w kadrze gości na ten mecz. Juve awansowało na siódme miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 14 punktów. Roma po ośmiu kolejkach ma tylko punkt więcej i jest czwarta.