Dramatyczne wyznanie piłkarza Napoli. "Mogłem umrzeć. Bardzo się bałem"

Hirving Lozano w wywiadzie dla ESPN wrócił do groźnie wyglądającego urazu, którego doznał podczas lipcowego meczu reprezentacji Meksyku z Trynidadem i Tobago. - Wielu lekarzy powiedziało mi, że mogłem umrzeć. Byłem bardzo wystraszony. Zostawiłbym dwoje dzieci i żonę - ujawnił Meksykanin.

Do feralnego zdarzenia doszło w lecie podczas turnieju o Złoty Puchar CONCACAF, czyli mistrzostw Ameryki Północnej i Centralnej rozgrywanych w USA. W pierwszym spotkaniu Meksyk zmierzył się wówczas z Trynidadem i Tobago. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, ale więcej mówiło się o sytuacji z 11. minuty spotkania.

Zobacz wideo Czy Zieliński może być liderem kadry? „On jedną akcją nie odmieni losów meczu"

Kevin TrappSkandal podczas meczu LE. Bramkarz Eintrachtu przeżył chwilę grozy. "To nie ma nic wspólnego z piłką nożną"

Wtedy doszło do koszmarnie wyglądającego zderzenia Hirvinga Lozano z bramkarzem Trynidadu, Marvinem Phillipsem. Gdy piłkarz Napoli był w polu karnym, nie utrzymał równowagi i upadł. Kiedy już leżał na ziemi, jego głowa zderzyła się z wychodzącym bramkarzem, który próbował interweniować wślizgiem. Impet był bardzo duży i całe zdarzenie wyglądało wyjątkowo dramatycznie.

Natychmiast na boisku pojawiły się służby medyczne. Hirving Lozano doznał rozcięcia głowy w okolicach oka i zalał się krwią. Założono mu kołnierz ortopedyczny i Meksykanin na noszach został zniesiony z boiska, a potem przewieziony do szpitala. Wydawało się, że zawodnik jest nieprzytomny, ale poruszał ramionami, kiedy był znoszony z boiska.

Lozano opowiedział o traumatycznym przeżyciu. "Mogłem umrzeć. To był ciężki cios"

Meksykanin po niefortunnym zderzeniu z rywalem, musiał przejść operację. Z gry był wyłączony na ponad miesiąc, do połowy sierpnia. W rozmowie z ESPN Lozano wrócił do tamtego traumatycznego wydarzenia.

- Wielu lekarzy powiedziało mi, że mogłem umrzeć. Byłem bardzo wystraszony. Zostawiłbym dwoje dzieci i żonę. To był ciężki cios, który sprawił, że myślisz o wielu rzeczach. Kiedy masz dzieci, wtedy zaczynasz zastanawiać się, co może stać się z nimi - wyznał zawodnik Napoli.

Media: Timo Werner może odejść z Chelsea. Dwa kluby zainteresowaneMedia: Timo Werner może odejść z Chelsea. Dwa kluby zainteresowane

I dodał: - To była poważna kontuzja. Gdybym został trafiony nieco bardziej w lewo lub w prawo, mogłem zostać sparaliżowany lub nawet stracić oko. Mam bliznę. Bardzo się bałem, ale moja żona była ze mną i cały czas mnie wspierała.

Lozano jest etatowym reprezentantem Meksyku, z którym ma szanse pojechać na mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku. W obecnym sezonie Meksykanin wystąpił w ośmiu spotkaniach Napoli we wszystkich rozgrywkach (Serie A i Liga Europy) i zdobył w nich jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty. Obecny kontrakt Lozano z Napoli obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Więcej o: