Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Piotr Zieliński nie mógł zrobić tego lepiej. Włosi zadziwieni. "Skarcił rywala" [WIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył asystę, a Napoli wygrało 2:0 z Cagliari. Zespół Polaka utrzymał tym samym pozycję lidera Serie A, a włoskie media bardzo wysoko oceniły grę reprezentanta Polski. - Skarcił rywala - przyznał włoski Eurosport.

Po pierwszym golu w tym sezonie w Napoli, strzelonym w ostatnim meczu wyjazdowym z Sampdorią (4:0), w niedzielę Piotr Zieliński zaliczył pierwszą asystę w bieżących rozgrywkach. 27-letni polski pomocnik, który wciąż wraca do najwyższej dyspozycji po wyleczeniu kontuzji mięśniowej, w 11. minucie gry otrzymał na prawym skrzydle dobre podanie za linię obrony i znakomicie dośrodkował płasko na nogę wbiegającego Victora Osimhena, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali.

Bardzo dobry występ Piotra Zielińskiego znalazł uznanie we włoskich mediach, które wysoko oceniły jego grę. Włoski Eurosport przyznał mu notę 6,5 (w skali 1-10). - Wiedział, w jaki sposób skarcić rywala, o czym świadczy doskonałe dośrodkowanie, które Osimhen zamienił na gola - napisano w uzasadnieniu.

Piotr Zieliński zaliczył asystę przeciwko CagliariZieliński w coraz lepszej formie! Pierwsza asysta Polaka w sezonie [WIDEO]

Świetne oceny Zielińskiego po meczu przeciwko Cagliari

Taką samą notę przyznał Zielińskiemu portal calcionapoli24.it, który wspomniał jego debiut w Serie A. - Dziewięć lat demu debiutował w Serie A przeciwko Cagliari. Niedzielne spotkanie było dla niego bardzo dobre. Gdy dostaje wolną rękę, przyspiesza i może mieć oko na kolegów z drużyny - napisali dziennikarze portalu.

Jeszcze wyższą ocenę przyznał portal tuttonapoli.net, który ocenił występ Zielińskiego na "7". - W drugiej połowie nadal dobrze się uwalniał, miał też kilka okazji. Ale przede wszystkim w jednej z nich źle kopnął piłkę - dodano w uzasadnieniu.

Nicola Zalewski po meczu z LazioPięć goli w derbach Rzymu. Zalewski zadebiutował u Mourinho

Piotr Zieliński rozegrał w tym meczu 69 minut. Od pierwszej minuty wystąpił także drugi Polak - obrońca Cagliari Sebastian Walukiewicz, który popełnił błąd przy pierwszej bramce dla Napoli, dając się wyprzedzić w polu karnym Osimhenowi. 21-letni stoper, który został także ukarany żółtą kartką, opuścił plac gry w tym samym momencie, co Zieliński.