Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Zieliński w coraz lepszej formie! Pierwsza asysta Polaka w sezonie [WIDEO]

Forma Piotra Zielińskiego po wyleczeniu kontuzji niezmiennie rośnie. W meczu z Cagliari polski pomocnik już w 11. minucie gry zaliczył asystę przy golu Victora Osimhena, a jego drużyna zwyciężyła 2:0 i z kompletem wygranych umocniła się na prowadzeniu w tabeli Serie A.

Napoli wciąż pozostaje bezbłędne w sezonie 2021/22 Serie A. Piłkarze Luciano Spallettiego w drodze po szóste ligowe zwycięstwo z rzędu i fotel lidera tabeli ligi włoskiej musieli w niedzielny wieczór pokonać na własnym stadionie znajdujące się w strefie spadkowej Cagliari

Pierwsza asysta Zielińskiego

Po pierwszym golu w tym sezonie, strzelonym w ostatnim meczu wyjazdowym z Sampdorią (4:0), w niedzielę Piotr Zieliński zaliczył pierwszą asystę w bieżących rozgrywkach. 27-letni polski pomocnik, który wciąż wraca do najwyższej dyspozycji po wyleczeniu kontuzji mięśniowej, w 11. minucie gry otrzymał na prawym skrzydle dobre podanie za linię obrony i znakomicie dośrodkował płasko na nogę wbiegającego Victora Osimhena, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali i otwarciem wyniku spotkania.

Nicola Zalewski po meczu z LazioPięć goli w derbach Rzymu. Zalewski zadebiutował u Mourinho

Po godzinie gry Napoli prowadziło z Cagliari już 2:0, po tym jak drugiego gola dla gospodarzy strzelił Lorenzo Insigne, który wykorzystał rzut karny. Takim wynikiem zakończyło się też to spotkanie, dzięki czemu Napoli z 18 punktami po 6 kolejkach pozostaje na szczycie tabeli Serie A.

Piotr Zieliński rozegrał w tym meczu 69 minut. Od pierwszej minuty wystąpił także drugi Polak - obrońca Cagliari Sebastian Walukiewicz, który popełnił błąd przy pierwszej bramce dla Napoli, dając się wyprzedzić w polu karnym Osimhenowi. 21-letni stoper, który został także ukarany żółtą kartką, opuścił plac gry w tym samym momencie, co Zieliński.