Szalony mecz. W 75. minucie było jeszcze 0:2, wtedy do akcji wkroczył reprezentant Polski [WIDEO]

Przedziwny przebieg gry miał sobotni mecz Genoa - Verona (3:3). Hellas kontrolował sytuację do 75. minuty. Wszystko odmieniło zagranie piłki ręką Pawła Dawidowicza we własnym polu karnym, po którym arbiter podyktował rzut karny. Polski obrońca miał także pośredni udział przy innych golach w tym spotkaniu.

Hellas Verona zremisował 3:3 z Genoą w spotkaniu szóstej kolejki Serie A. Jedną z kluczowych postaci tego spotkania okazał się Paweł Dawidowicz. Tym razem nie chodzi o jednak o jego skuteczne interwencje defensywie, a o niefortunne zagranie, które odmieniło obraz gry.

Dawidowicz główna postacią w meczu Genoa - Verona. Jego zagranie piłki ręką odmieniło przebieg spotkania [WIDEO]

Przez większość czasu gry Verona kontrolowała przebieg spotkania. Zespół Igora Tudora prowadził 2:0 po trafieniach Giovanniego Simeone i Antonia Baraka i nic nie zwiastowało, że w tym meczu może cokolwiek się wydarzyć. W 76. minucie Paweł Dawidowicz przypadkowo zagrał piłkę ręką w polu karnym, a arbiter spotkania podyktował rzut karny wykorzystany przez Domenico Cristico. Wydaje się, że Polak, który krył Destro, nie mógł uniknąć niefortunnego zagrania. Sytuację możną obejrzeć na filmiku poniżej od 1:15.

Po tym trafieniu Genoa ruszyła do ataku i w ciągu pięciu minut strzeliła dwa gole za sprawę Mattei Destro. Dawidowicz był również zamieszany przy pierwszym trafieniu Włocha. W 80. minucie sprokurował rzut wolny, który zespół z Genuy zamienił na bramkę. Ostatecznie ekipy podzieliły się punktami, a bramkę na wagę remisu zdobył Nikola Kalinić w 90. minucie spotkania. W tej sytuacji również nie zabrakło udziału Polaka. Obrońca zagrał w kierunku stojącego na prawym skrzydle Casale, który dośrodkował na głowę chorwackiego napastnika.

Portal Calciomercato.it ocenił występ Dawidowicza na 5,5 w dziesięciostopniowej skali, co jest jedną z gorszych not dla piłkarzy Verony. "Bezbłędny i nie do zdarcia w pierwszych 75. minutach meczu. Pogubił się, kiedy odmienił się obraz gry" - czytamy.

Paweł Dawidowicz rozegrał łącznie 511 minut w siedmiu spotkaniach w barwach Verony we wszystkich rozgrywkach. Środkowy obrońca znalazł się w kadrze Paulo Sousy na październikowe mecze reprezentacji Polski.