Bohater Euro 2020 ujawnił, kiedy wróci do gry. "Wyrzuciłem już swoje kule"

- Wyrzuciłem już swoje kule. Jestem w połowie drogi, aby się wyleczyć. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pozostało 75 dni - powiedział włoski piłkarz Leonardo Spinazzola, przekazując najnowsze informacje o swojej kontuzji, którą leczy już od kilku miesięcy.

Leonardo Spinazzola doznał poważnej kontuzji - zerwania ścięgna Achillesa - w ćwierćfinałowym meczu Euro 2020 przeciwko Belgii. Włoski lewy obrońca był jednym z najlepszych piłkarzy turnieju. Zbierał mnóstwo pozytywnych opinii i wielu widziało w nim głównego kandydata do zdobycia nagrody dla najlepszego zawodnika mistrzostw Europy.

Zobacz wideo "Spadłem z krzesła". Robert Lewandowski pędzi pod szklany sufit [SEKCJA PIŁKARSKA #92] - ZAJAWKA

Leo MessiPotłuczony Leo Messi nie trenuje. Może wypaść z kolejnego meczu PSG

Obecnie piłkarz przechodzi rekonwalescencję. Początkowe diagnozy mówiły o przynajmniej półrocznej przerwie od gry. Spinazzola przekazał najnowsze informacje na temat stanu swojego zdrowia i ujawnił, kiedy można się spodziewać jego powrotu na boisko. 

Spinazzola o terminie powrotu na boisku po poważnej kontuzji. "Jestem w połowie drogi. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pozostało 75 dni"

- Obecnie wszystko jest w porządku. Wyrzuciłem już swoje kule - przyznał piłkarz, przemawiając ze sceny imprezy "Tutti a casa", transmitowanej we włoskiej stacji telewizyjnej Rai1. I dodał: - Rekonwalescencja przebiega świetnie, a ja ciężko pracuję. Jestem w połowie drogi, aby się wyleczyć. To zajmie mi jeszcze z 2-3 miesiące. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pozostało 75 dni.

Wydarzenie bez precedensu w Premier League. Wydarzenie bez precedensu w Premier League. "Pierwszy, który tego dostąpi"

Znakomita gra na Euro 2020 spowodowała, że Spinazzola znalazł się na celowniku m.in. Realu Madryt. Sam jednak przyznał, że nie brał tego pod uwagę, a według niego najlepszym lewym obrońcą w historii jest Marcelo. - Nie myślałem wówczas o tym, skupiałem się na Euro - oświadczył.

Spinazzola ma ważny kontrakt z AS Roma do końca czerwca 2024 roku. Fachowy portal "Transfermarkt" szacuje, że obrońca jest obecnie wart 26 mln euro. 

Więcej o: