Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Napoli liderem! Znowu triumfuje, Koulibaly znowu strzela. I to jak! Co za bomba! [WIDEO]

W ostatnim meczu czwartej kolejki włoskiej Serie A Napoli rozbiło na wyjeździe 4:0 Udinese, odnosząc czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo, a przy tym umacniając się na pozycji lidera tabeli. Ozdobą meczu była przepiękna bramka Kalidou Koulibaly'ego.

Drużyna z Neapolu bardzo dobrze weszła w nowy sezon Serie A. Zawodnicy Luciano Spallettiego wygrali trzy pierwsze mecze: 2:0 z Venezią, 2:1 z Genoą i 2:1 z Juventusem. Wyjazdowe starcie z Udinese wcale nie musiało być łatwe, bowiem rywal również udanie rozpoczął rozgrywki, zdobywając siedem punktów w trzech spotkaniach.

Wojciech Szczęsny w barwach JuventusuSzczęsny był wściekły. W szatni było gorąco. A trener klął: "K***a, i oni chcą grać dla Juventusu"

Kapitalna bramka Kalidou Koulibaly'ego

Wydarzenia boiskowe pokazały jednak, że Napoli jest w zdecydowanie lepszej formie. Zespół z Neapolu schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. W 24. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Victora Osimhena, a 11 minut później na 2:0 podwyższył Amir Rrahmani.

Prawdziwą ozdobą spotkania była jednak trzecia bramka dla Napoli. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Fabiana Ruiza, który sprytnie wycofał do Kalidou Koulibaly'ego. Ten z kolei huknął z kilkunastu metrów, nie dając żadnych szans bramkarzowi UdineseWynik meczu na 4:0 w 84. minucie ustalił Hirving Lozano.

Wojciech Szczęsny i Gianluigi BuffonGianluigi Buffon zabrał głos ws. sytuacji Szczęsnego w Juventusie. I nie ma żadnych wątpliwości

Dla 30-latka było to już drugie trafienie w tym sezonie Serie A - wcześniej trafił do siatki w meczu z Juventusem. Dzięki zwycięstwu nad Udinese drużyna Luciano Spallettiego zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą dwóch punktów nad Interem i Milanem.