Szalony dzień w Serie A. Polacy bez trenerów. Dwa zwolnienia w kilka godzin

Eusebio Di Francesco (Hellas Verona) oraz Leonardo Semplici (Cagliari Calcio) pierwszymi szkoleniowcami w Serie A, którzy stracili pracę w tym sezonie. Oznacza to, że już wkrótce nowych trenerów poznają Paweł Dawidowicz i Sebastian Walukiewicz, którzy występują w tych klubach.

Prezesi włoskich klubów uchodzą za niecierpliwych i początek sezonu 2021/2022 jawi się jako tego potwierdzenie. Choć rozgrywki Serie A dopiero wystartowało, to po zakończeniu trzeciej kolejki dwóch włoskich szkoleniowców pożegnało się ze stanowiskami. 

Zobacz wideo "Chylę czoła przed Paulo Sousą. Oceńmy go po eliminacjach MŚ"

Szalony dzień w Serie A. Dwóch trenerów zwolnionych w przeciągu kilku godzin 

Jako pierwszy pracę stracił Eusebio Di Francesco, który od czerwca bieżącego roku pracował jako szkoleniowiec Hellasu Verona. Prowadzony przez niego zespół fatalnie rozpoczął porażki, a o jego zwolnieniu zdecydowała poniedziałkowa porażka 0:1 z Bologną. Na ten moment Verona zajmuje 19. miejsce w lidze z dorobkiem zera punktów i bilansem bramkowym 3:7. 

Wielki powrót Wojciecha Szczęsnego? Okoliczności temu sprzyjają Juventus rozpoczął operację "nowy bramkarz". Jest kolejny kandydat. Szczęsny na wylocie?

Dla Di Francesco zwolnienie z klubu to ciąg dalszy fatalnej passy. W sezonie 2019/2020 został zwolniony z Sampdorii po zaledwie ośmiu meczach, zaś w Cagliari przepracował sześć miesięcy na przełomie 2020 i 2021 roku. Jego następcą w Hellasie Verona ma być Igor Tudor bądź Rolando Maran.

Kolejnym szkoleniowcem, który we wtorek stracił pracę, okazał się Leonardo Semplici prowadzący od lutego Cagliari. Co ciekawe 54-latek przejął ten klub po tym, jak zwolniony został z niego Di Francesco. Semplici utrzymał zespół w lidze w poprzednich rozgrywkach. Obecny sezon rozpoczął od remisu 2:2 ze Spezią oraz porażek 1:4 z Milanem i 2:3 z Genoą. Okazało się, że dla właścicieli sardyńskiego klubu takie wyniki okazały się niezadowalające. 

Ibrahimović 126 dni katorgi. Ibrahimović opublikował wymowne zdjęcie. Boli od patrzenia

Zmiany szkoleniowców są o tyle istotne z perspektywy polskich kibiców, że w obu klubach występują potencjalni reprezentanci Polski. Podstawowym obrońcą w Veronie jest Paweł Dawidowicz, natomiast rezerwowym w Cagliari jest Sebastian Walukiewicz

Więcej o: