126 dni katorgi. Ibrahimović opublikował wymowne zdjęcie. Boli od patrzenia

Zlatan Ibrahimović bardzo wymownie skomentował wielki powrót po 126 dniach leczenia kontuzji. Szwed opublikował zdjęcie kolana tuż po operacji, która miała miejsce 19 czerwca.

W 60. minucie stało się jednak coś, na co czekał cały każdy kibic Rossonerich. Na boisku pojawił się długo nieobecny Zlatan Ibrahimović i już zaledwie siedem minut później Szwed podwyższył wynik na 2:0. Architektem tego gola znowu był Ante Rebić, który kapitalnie rozprowadził akcję Milanu.

Wymowne zdjęcie Ibrahimovicia

Po meczu Zlatan Ibrahimović opublikował bardzo wymowny wpis na Twitterze. Blisko 40-letni napastnik pokazał porównanie dwóch zdjęć, które dzielą niecałe trzy miesiące. Pierwsze pochodzi z 19 czerwca 2021 roku i pokazuje operowane kolano napastnika, a drugie jest z niedzieli 12 września i pokazuje Szweda triumfującego po zdobyciu gola w Serie A.

Ibrahimović wrócił w wielkim stylu po 126 dniach

Ibrahimović doznał kontuzji w spotkaniu 35. kolejki minionego sezonu Serie A z Juventusem (było to już 9 maja). Szwed musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu urazu kolana i jak się okazało, był to bardzo poważny uraz, który wykluczył go także z udziału w Euro 2020, a także z przygotowań do sezonu 2021/2022.

W minionym sezonie Ibrahimović był najlepszym strzelcem Milanu. Rozegrał 27 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 17 bramek i zaliczył trzy asysty. Między innymi dzięki świetnej postawie Szweda klub z Mediolanu został wicemistrzem Włoch i wrócił po długiej przerwie do Ligi Mistrzów.

AC Milan pokonał 2:0 Lazio w niedzielnym hicie Serie A. Pierwszego gola dla zawodników z Mediolanu w 45. minucie zdobył Rafael Leao, który wykorzystał podanie Ante Rebicia. A w szóstej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy Franck Kessie nie strzelił także rzutu karnego. Po trzech meczach Milan ma komplet zwycięstw i dziewięć punktów na koncie. Milan strzelił siedem goli i stracił zaledwie jednego. Tyle samo punktów ma Napoli Piotra Zielińskiego.