Co za gol! Cudeńko w Serie A. "Lepiej się nie dało" [WIDEO]

Cudownym uderzeniem i bramką z rzutu wolnego popisał się zawodnik Interu Mediolan, Federico Dimarco. - Lepiej się tego uderzyć nie dało! - powiedział komentujący mecz z Sampdorią Tomasz Zieliński.

Chociaż latem Inter Mediolan przeszedł małą rewolucję, to początek obecnego sezonu może zaliczyć do udanych. Mimo że z klubu odszedł trener Antonio Conte, obrońca Achraf Hakimi i napastnik Romelu Lukaku, to drużyna prowadzona już przez Simone Inzaghiego zaimponowała w dwóch pierwszych meczach tego sezonu.

W pierwszej kolejce Inter pokonał u siebie Genoę aż 4:0, a tydzień później wygrał na wyjeździe z Hellasem Werona 3:1. Inter znalazł się w gronie pięciu drużyn, które na otwarcie sezonu wygrały dwa spotkania. Cztery pozostałe to Napoli, Lazio, Roma oraz Milan.

Zbigniew Boniek grzmi po meczu Legii Warszawa. Zbigniew Boniek grzmi po meczu Legii Warszawa. "A tak... bo to Legia". A później: TOP

W niedzielę o godzinie 12:30 zespół Inzaghiego rozpoczął mecz 3. kolejki. Tym razem Inter zagrał na wyjeździe z Sampdorią Genoa. I mecz ten zaczął się dla niego wybitnie dobrze.

Cudowny gol Dimarco

Goście objęli prowadzenie już w 18. minucie. Wszystko dzięki kapitalnemu uderzeniu Federico Dimarco z rzutu wolnego. 23-letni obrońca popisał się fenomenalną bombą, która wylądowała w okienku bramki Emila Audero.

Śląsk - LegiaJednoznaczna opinia eksperta ws. kuriozalnej sytuacji w meczu Śląsk - Legia. Wyrok wydany

- Cudowna, cudowna bramka! Lepiej się tego uderzyć nie dało! - powiedział komentujący ten mecz w stacji Eleven Sports Tomasz Zeliński.

Inter cieszył się prowadzeniem 15 minut. W 33. minucie do wyrównania doprowadził Maya Yoshida. Tuż przed przerwą ponowne prowadzenie gościom dał jednak Lautaro Martinez.

Dimarco jest wychowankiem Interu. 23-latek w swojej karierze był już wypożyczany do Ascoli, Empoli, Parmy i Hellasu Werona. Mecz z Sampdorią był pierwszy, jaki zawodnik rozpoczął w wyjściowym składzie w tym sezonie. W poprzednich dwóch Dimarco pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych.