Trener Juventusu stanął w obronie Wojciecha Szczęsnego. Użył jednego słowa

- Wojtek wrócił do dobrej gry w reprezentacji Polski po nieudanym meczu z Udinese. Z pewnością jest niezawodnym bramkarzem - powiedział Massimiliano Allegri na konferencji prasowej przed meczem z Napoli.

Wojciech Szczęsny zagrał bardzo słaby mecz z Udinese w drugiej kolejce sezonu Serie A (2:2). Reprezentant Polski popełnił dwa rażące błędy, przez które rywale strzelili dwa gole i sprawili niespodziankę. Szczególnie bolesny był moment w 83. minucie, kiedy próbował okiwać napastnika rywali, ale stracił piłkę, a później bramkę. - Wiadomo, że Wojtek Szczęsny rzadko udziela się w mediach, więc łatwo w niego uderzyć, bo nie odpowie - komentował Robert Lewandowski podczas zgrupowania biało-czerwonych.

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny wyrzucił kolegę z drużyny ze sceny

Massimiliano Allegri broni Wojciecha Szczęsnego. "To niezawodny bramkarz"

Massimiliano Allegri wziął udział w konferencji prasowej przed meczem Juventusu z Napoli w trzeciej kolejce Serie A. Trener Starej Damy został zapytany o sytuację Wojciecha Szczęsnego w zespole. Allegri publiczne wsparł bramkarza reprezentacji Polski. - Wojtek wrócił do dobrej gry w reprezentacji Polski po słabszym meczu z Udinese. Jest naszym pierwszym bramkarzem, jest niezawodny, choć Mattia Perin też jest w dobrej formie - powiedział.

Włoch nie ukrywał, że nie może się doczekać spotkania z Napoli. - Będziemy mieli do rozegrania świetny mecz. Musimy być skoncentrowani, a naszą siłą musi być równowaga, zarówno w momencie, jak idzie nam lepiej i jak radzimy sobie gorzej. Tak nam ułożył się terminarz, więc przyjmujemy go bardzo spokojnie - dodał Allegri. Wszystkie włoskie media typują Wojciecha Szczęsnego w bramce Juventusu w trakcie meczu z Napoli.

Juventus nie rozpoczął najlepiej sezonu 2021/2022. Drużyna prowadzona przez Massimiliano Allegriego zremisowała na inaugurację 2:2 z Udinese Calcio, a w drugiej kolejce przegrała 0:1 z Empoli.

Więcej o: