Juventus ujawnił, ile United zapłaciło za Cristiano Ronaldo! I ma już następcę. Oficjalnie

Juventus we wtorek pożegnał Cristiano Ronaldo i poinformował o szczegółach transakcji, zgodnie z którą Portugalczyk przeniósł się do Manchesteru United. Jednocześnie potwierdzono, że do Włoch trafił już jego następca.

Tegoroczne letnie okienko transferowe jest zdecydowanie jednym z najciekawszych w ostatnich latach, a być może nawet w całej historii. Do niedawna nikt sobie nie wyobrażał, że zarówno Leo Messi jak i Cristiano Ronaldo zmienią kluby jednego lata.

Zobacz wideo

Najbardziej spektakularny zwrot akcji miał jednak miejsce w przypadku transferu Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dość niespodziewanie odszedł z Juventusu i powrócił do Manchesteru United. Juventus we wtorek potwierdził szczegóły transakcji, zdradzając jednocześnie, jakie pieniądze otrzymał za Portugalczyka.

Jakub Kiwior w ŻilinieKolejny Polak zagra w Serie A! Jeden z najwyższych transferów w historii klubu

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez klub, Manchester United zapłacił 15 milionów euro, które ma trafić na konto włoskiego zespołu w ciągu pięciu lat. Dodatkowo, 8 milionów euro zostało zawarte w formie bonusów za osiągnięcie określonych celów sportowych. Z kolei angielski klub potwierdził, że Portugalczyk podpisał z klubem dwuletnią umowę, która może zostać przedłużona o kolejny rok.

Sandro Tonali (z lewej) i Andrea Pirlo (z prawej) wykonujący rzut wolny w barwach AC Milan. Źródło: Twitter"Nowy Pirlo" zadziwił Włochów. Niebywał gol. Niemal identyczny [WIDEO]

Juventus potwierdził transfer następcy Cristiano Ronaldo

Juventus błyskawicznie rozpoczął się rozglądać za znalezieniem następcy Ronaldo. Włoscy dziennikarze byli pewni, że zostanie nim Moise Kean, grający dotychczas dla Evertonu. We wtorek Juventus potwierdził oficjalnie, że Kean został nowym piłkarzem zespołu z Turynu.

Tym samym Włoch wraca do Juventusu, skąd trafił w 2019 roku do Evertonu. Kean został wypożyczony z angielskiego klubu na dwa sezony za 7 milionów euro, z zapisaną klauzulą wykupu po upływie tych dwóch sezonów za 28 milionów euro.

Więcej o: