Kolejny wielki polski talent przenosi się do Włoch. Kolonia się powiększa

Praktycznie w każdym kolejnym okienku transferowym powiększa się liczba polskich piłkarzy występujących we Włoszech. Kolejnym będzie 16-letni Jakub Oskręda, który przeniósł się do młodzieżowego zespołu Sampdorii Genua.

Jakub Oskręda, były już piłkarz Escoli Varsovia, przebywał w ostatnim czasie na testach w AS Romie. 16-latek ostatecznie nie podpisał kontraktu z klubem ze stolicy Włoch, ale i tak pozostanie w tym kraju. Zawodnik związał się trzyletnią umową z Sampdorią Genua. W transferze Oskrędy uczestniczył znany włoski menedżer Gianluca Di Carlo, który od wielu lat działa również na polskim rynku.

Zobacz wideo Michniewicz o odejściu Juranovicia: To się szybko potoczyło. Odszedł z klasą

Czesław Michniewicz traci kolejnego gracza. Pomimo choroby dostał powołanie do kadryZagrał dla Legii zaledwie 17 minut. Dostał powołanie do czołowej kadry

Jakub Oskręda kolejnym wielkim talentem z Escoli Varsovia

Oskręda jest skrzydłowym, który ma wiele zalet. - To zawodnik o niezwykłym potencjale motorycznym. Silny, szybki, przebojowy, wygrywający pojedynki z dużą łatwością 1 na 1, które bardzo często podejmuje grając na skrzydle. Ma bardzo dobre uderzenie. Minusy? Słaba gra głową - ocenił go w rozmowie z WP Sportowe Fakty były trener Piotr Gurzęda z Escoli Varsovia.

16-latek nie będzie rzecz jasna pierwszym Polakiem, który będzie występował w klubie z Genui. Barwy Sampdorii od 2017 roku reprezentuje również Bartosz Bereszyński. Oskręda to kolejny wychowanek Escoli Varsovii, który obecnie występuje w europejskich klubach.  Największy rozgłos uzyskał Marcin Bułka, który występował m.in. w Chelsea czy PSG. Zawodnikiem Wolfsburga jest z kolei Mateusz Jasiński.

Więcej o: