Media: AC Milan blisko hitowego transferu. Pozostały już szczegóły

Bernardo Silva jest o krok od transferu do AC Milan. Porozumiał się już z włoskim klubem w sprawie indywidualnego kontraktu.

Prezesi AC Milan w letnim okienku transferowym szukali ofensywnego pomocnika po tym, jak z klubu odszedł Turek Hakan Calhanoglu. 27-letni zawodnik niespodziewanie przeniósł się do lokalnego rywala, mistrza Włoch - Interu Mediolan

Silva blisko AC Milan

Teraz wydaje się, że osiemnastokrotni mistrzowie Włoch znaleźli godnego zastępcę. Według informacji dobrze poinformowanego profilu "Transfer News Live" na Twitterze, Bernardo Silva, portugalski pomocnik Manchesteru City osiągnął porozumienie w sprawie indywidualnej umowy z AC Milan.

27-letni Bernardo Silva chciał odejść z klubu jeszcze tym okienku transferowym. W drużynie mistrzów Anglii w ofensywie jest bowiem jeszcze większa konkurencja, po tym jak do klubu dołączył za 100 milionów funtów, reprezentant Anglii Jack Grealish. Silva w pierwszych trzech meczach sezonu zagrał tylko 106 minut. Najpierw wystąpił szesnaście minut w przegranym 0:1 meczu o Tarczę Wspólnoty z Leicester, potem nie pojawił się na boisku w wyjazdowym pojedynku z Tottenhamem (też porażka 0:1), a w sobotę zagrał 90 minut w wygranym 5:0 meczu u siebie z Norwich.

Silva dla Manchesteru City zagrał w 203 spotkaniach. Zdobył 35 bramek i miał 44 asyst. W reprezentacji Portugalii w 59 meczach strzelił siedem goli i miał 18 asyst.

To nie będzie ostatni transfer AC Milan. O krok od przeprowadzki do Mediolanu są bowiem francuski środkowy pomocnik Tiemouke Bakayoko (grał już w AC Milan w sezonie 2018/2019) oraz włoski napastnik Pietro Pellegri. Ten 20-letni zawodnik AS Monaco uważany jest za wielki talent.

AC Milan na inaugurację Serie A pokonał 1:0 na wyjeździe Sampdorię. Zwycięską bramkę zdobył Hiszpan Brahim Diaz. W drugiej kolejce podopieczni Stefana Pioliego podejmą Cagliari (niedziela, godz. 20.45).