Włosi nie mają wątpliwości ws. Piotra Zielińskiego. "Wszystko się kręci wokół niego"

Luciano Spalletti będzie prowadził Napoli w sezonie 2021/2022. Były trener Interu Mediolan czy Romy zmieni formację, natomiast rola Piotra Zielińskiego nie ulegnie znaczącej zmianie - pisze "La Gazzetta dello Sport".

Luciano Spalletti zastąpił Gennaro Gattuso na stanowisku szkoleniowca Napoli. Pochodzący z Toskanii trener podpisał ważny do końca czerwca 2023 roku kontrakt. Prezes Aurelio De Laurentiis przyznał wprost na konferencji prasowej, że Gattuso od początku uchodził za opcję tymczasową i nawet gdyby zdobył mistrzostwo Włoch, to zostałby zwolniony. "Luciano wie, jak zorganizować zespół, radził sobie z problemami w Romie i Interze" – dodał.

Zobacz wideo To jest geneza porażki Polski na Euro 2020

Włoskie media: Piotr Zieliński kluczową postacią Napoli

Włoska "La Gazzetta dello Sport" skupiła się na "nowym" Napoli. Nowy szkoleniowiec będzie musiał zmienić formację zespołu z powodu kontuzji Diego Demme i rekonwalescencji Fabiana Ruiza. Dziennikarze nie mają jednak wątpliwości, kto będzie najważniejszym ogniwem w zespole. "Wszystko kręci się wokół Piotra Zielińskiego tak jak w poprzednim sezonie. Spalletti ma teraz do dyspozycji trzech pomocników: Zielińskiego, Lobotkę oraz Elmasa" - czytamy w dzienniku. 

Poczas pracy Gennaro Gattuso Napoli grało w ustawieniu 4-2-3-1. Teraz zespół ma występować w systemie 4-3-3. Czy w związku z taką decyzją trenera zadania reprezentanta Polski ulegną zmianie? "Zamiast obracać się blisko napastnika, Zieliński wróci do linii pomocy, natomiast jego zadania zbytnio się nie zmienią. Nadal będzie szukał przestrzeni między liniami i oddawał strzały, co doskonale potrafi robić obiema nogami" - dodaje "LGdS".

Piotr Zieliński ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Pomocnik zagrał w 47 meczach Napoli we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 10 bramek i zanotował 13 asyst. Jego umowa z klubem spod Wezuwiusza jest ważna do końca czerwca 2024 roku.

Więcej o: