Aleksander Buksa show w pierwszym meczu w Genoi. Pięknie to zrobił [WIDEO]

Po wielu spekulacjach i pożegnaniu z Wisłą Kraków, Aleksander Buksa oficjalnie stał się zawodnikiem włoskiej Genoi. Polski zawodnik zaliczył udany debiut, notując asystę w sparingu z austriackim zespołem FC Stubai.

Dywagacje na temat przyszłości Aleksandra Buksy trwały od kilku miesięcy. W pewnym momencie stało się jasne, że 18-latek nie będzie kontynuował swojej kariery w Wiśle Kraków, ale nie było także wiadomo, gdzie ostatecznie trafi. Finalnie po Buksę zgłosiła się Genoa, która skorzystała na konflikcie zawodnika z Wisłą Kraków i sprowadziła go za darmo.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Wielki powrót Wojciecha Szczęsnego? Okoliczności temu sprzyjająWojciech Szczęsny musi mieć się na baczności. Juventus szuka nowego bramkarza

Udany debiut i efektowna asysta Aleksandra Buksy

Już w pierwszym meczu kontrolnym przed nowym sezonem Buksa zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Drużyna z Genoi bez większych problemów pokonała FC Stubai 5:0. Trzy bramki zdobył Flavio Bianchi, a po jednym trafieniu dołożyli Eldor Shomurodov i Andrea Favalli.

Przy jednym z trafień Bianchiego Buksa popisał się bardzo ładną asystą, dla którego był to nieoficjalny debiut w nowym zespole. Po efektownym ograniu rywala w środku pola, 18-latek zagrał piłkę w pole karne do 21-letniego napastnika, który bez problemu wpisał się na listę strzelców.

FIFA brutalnie ukarała klub Serie A. Reprezentant Polski na tym ucierpiFIFA brutalnie ukarała klub Serie A. Reprezentant Polski na tym ucierpi

Aleksander Buksa pojawił się na boisku w meczu z FC Stubai na początku drugiej połowy, podobnie jak Filip Jagiełło. Szansę na oficjalny debiut w nowej drużynie 18-latek może otrzymać dopiero za ponad miesiąc. Rozgrywki Serie A ruszają 22 sierpnia, a w pierwszej kolejce klub z Genui zagra z mistrzem kraju Interem Mediolan.

Więcej o: