Arkadiusz Reca może zmienić klub. Nie ma miejsca w Atalancie

Arkadiusz Reca będzie kontynuować swoją karierę na boiskach Serie A? Według włoskiego Nicolo Schiry Polakiem zainteresowana jest Spezia, która w minionym sezonie zajęła 15. miejsce w tabeli.

Arkadiusz Reca był jednym z najjaśniejszych postaci Crotone w minionym sezonie. Klub spadł jednak z hukiem z Serie A, zdobywając zaledwie 23 punkty, a kariera Polaka w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech stanęła pod znakiem zapytania. Dla Recy był to drugi spadek w ciągu dwóch lat (w sezonie 2019/2020 występował w 20. w tabeli SPAL). Wszystko wskazuje jednak na to, że zawodnik otrzyma kolejną szansę na poziomie Serie A.

Zobacz wideo Drągowski już przerósł Fiorentinę. "Bliżej mu do Buffona niż Szczęsnemu"

Arkadiusz Reca pozostanie w Serie A? Jest zainteresowanie 

Aktualnie lewy obrońca jest w Atalancie Bergamo, z której był w ostatnich latach wypożyczany do słabszych klubów. Nic nie wskazuje na to, że w nadchodzącym sezonie Polak otrzyma szansę na występy w trzecim zespole Serie A. Włoski dziennikarz Nicolo Schira poinformował, że 26-latek może trafić do Spezii. Ubiegłoroczny beniaminek dość spokojnie utrzymał się w Serie A po zajęciu 15. miejsca w tabeli. Do klubu miał rzekomo trafić także Karol Linetty, ale temat jego przejścia ucichł. 

Spezia grała w ubiegłym sezonie w ustawieniu 1-4-3-3. Na pozycji lewego obrońcy Reca będzie musiał konkurować z 24-letnim Simone Bastonim, który w minionym sezonie rozegrał 22 spotkania, w których zdobył jedną bramkę i ośmiokrotnie asystował. Dla porównania Reca w barwach Crotone rozegrał 30 meczów w Serie A z dorobkiem dwóch goli i siedmiu asyst. 

Reca został kupiony przez Atalantę za 3,7 miliona euro latem 2018 roku, skąd był wypożyczony do SPAL i Crotone. Jego kontrakt z Atalantą obowiązuje do czerwca 2022 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.