"Kluczową postacią drużyny ma być Zieliński". Nowy trener Napoli ma koncepcję

Luciano Spaletti został nowym trenerem Napoli. Włoch zastąpił na tym stanowisku Gennaro Gattuso. Jak informują włoskie media, ta zmiana może być bardzo korzystna dla Piotra Zielińskiego.

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w Euro 2020 na fazie grupowej. W środę drużyna prowadzona przez Paulo Sousę przegrała 2:3 decydujące spotkanie ze Szwecją w Sankt Petersburgu. W związku z tym Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie D, zdobywając zaledwie jeden punkt. 

Zobacz wideo Kto najbardziej rozczarował w reprezentacji Polski na Euro 2020?

Piotr Zieliński będzie kluczową postacią. Skorzysta na zmianach nowego trenera

Pomimo porażki reprezentacji Polski na Euro 2020 w drużynie można się doszukać kilku pozytywów. Jednym z zawodników, który nie zawiódł, jest na pewno Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli często brał ciężar gry na siebie i harował w obronie. Taktyka stosowana przez Paulo Sousę przypadła mu do gustu i w końcu stał się jednym z liderów kadry. 

Paulo SousaJest decyzja ws. przyszłości Paulo Sousy! Niezależnie od wyborów w PZPN

Nie są to jednak jedyne dobre wiadomości dla Piotra Zielińskiego. Polak może ze spokojną głową wrócić do Napoli, gdzie od przyszłego sezonu będzie współpracował z nowym trenerem Luciano Spalettim. Jak donoszą włoskie media, reprezentant Polski ma być główną postacią zespołu, po zmianach przeprowadzonych przez nowego szkoleniowca. - Spalletti zmieni zespół, a ma mieć większy wpływ w strefie bramkowej rywali - napisali dziennikarze tuttonapoli.net. Informacje te potwierdza także "Corriere dello Sport". - Spaletti zmienia Neapol. Kluczową postacią drużyny ma być Zieliński - napisał dziennik. 

.Mecz pilki noznej Polska - Hiszpania w Sewilli"O mój Boże. O Boże. To się nie dzieje". Robert Lewandowski odpisał 9-letniemu Kubie

Piotr Zieliński ma za sobą najlepszy okres w karierze. W sezonie 2020/2021 rozegrał dla Napoli 47 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 10 goli i 13 asyst. Podczas Euro 2020 we wszystkich trzech spotkaniach zagrał w wyjściowym składzie. Zaliczył jedną asystę w ostatnim meczu ze Szwecją. 

Więcej o: