Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Christian Eriksen przeszedł operację. Może nie wrócić do gry. "Protokoły są bardzo surowe"

Christian Eriksen według włoskich mediów przeszedł operację wszczepienia kardiowertera-defibrylatora serca. Zgodnie z włoskim prawem takie osoby nie mogą wyczynowo uprawiać sportu. "La Gazzetta dello Sport" dodaje, że z tego powodu zawodnik może nie dostać pozwolenia na dalszą grę w Interze Mediolan.

Christian Eriksen zasłabł w 43. minucie pierwszego meczu Danii na mistrzostwach Europy. U zawodnika doszło do zatrzymania pracy serca. Piłkarz przez kilka minut był reanimowany. 

Christian Eriksen napisał do drużyny po meczu z Belgią. Braithwaite zdradzaChristian Eriksen napisał do drużyny po meczu z Belgią. Braithwaite zdradza

Christian Eriksen może mieć problem z powrotem do Interu. "Protokoły są pod tym względem są bardzo surowe"

"Po tym, jak Christian przeszedł różne badania serca, zdecydowano, że powinien mieć ICD (kardiowerter-defibrylator). To urządzenie jest niezbędne po zawale serca, mogą bowiem wystąpić zaburzenia rytmu. Christian zaakceptował rozwiązanie, a plan został potwierdzony przez specjalistów krajowych i międzynarodowych, którzy zalecają to samo leczenie" - napisała wczoraj Duńska Federacja.

Jak poinformowała w piątek "La Gazzetta dello Sport", Eriksen jeszcze w czwartek przeszedł zabieg, podczas którego wszczepiono mu rozrusznik serca. Według informacji włoskiej gazety duński piłkarz jeszcze w czwartek miał opuścić szpital w Kopenhadze.

Zobacz wideo Włosi zachwycają na Euro 2020. "Ta reprezentacja jest najlepszą wizytówką włoskiego futbolu"

"La Gazzetta dello Sport" podała również, że z powodu tego zabiegu Christian Eriksen może nie dostać pozwolenia na powrót do gry w Interze Mediolan. Zgodnie z włoskim prawem osoby ze wszczepionym defibrylatorem nie mogą wyczynowo uprawiać sportu.

- We Włoszech jest zabronione wyczynowe uprawianie sportu z wszczepionym ICD. Protokoły są pod tym względem bardzo surowe, dlatego wydaje mi się niemożliwe, żeby Eriksen wrócił do gry w naszym kraju. Nie będziemy też proponować FIGC, by wprowadzono jakiekolwiek zmiany w tym zakresie. Powiem więcej, należy zmienić właśnie te europejskie przepisy, które są znacznie mniej restrykcyjne niż nasze - dodał szef związku kardiologów sportowych Lucio Mos w rozmowie z radiem Punto Nuovo.

ICD, czyli automatyczny kardiowerter-defibrylator, to urządzenie, którego celem jest rozpoznawanie groźnych dla życia arytmii i przerywanie ich, by chronić pacjenta przed nagłą śmiercią. ICD wyłącza się tylko wtedy, gdy urządzenie rozpozna arytmię. W pozostałym czasie tylko monitoruje pracę serca. Od "zwykłego" rozrusznika, który tylko stymuluje pracę serca (wszczepiany u pacjentów, u których serce cały czas bije za wolno), ICD różni się tym, że może stymulować serce, a dodatkowo właśnie przerwać arytmię.

Emocjonalny wpis piłkarza, który ratował Eriksena: Jest dumny z tego, jak się zachowaliśmyEmocjonalny wpis piłkarza, który ratował Eriksena: Jest dumny z tego, jak się zachowaliśmy

Więcej o: