Di Marzio: Gattuso odchodzi po 23 dniach w nowym klubie! Nawet nie zadebiutował

Włoski dziennikarz poinformował, że Gennaro Gattuso nie będzie dłużej szkoleniowcem Fiorentiny. Jeśli ta informacja się potwierdzi, to były trener m.in. Milanu czy Napoli nie zdoła nawet zadebiutować na ławce trenerskiej.

- Gennaro Gattuso nie będzie odpowiadał za wyniki osiągane przez Fiorentinę w nadchodzących rozgrywkach - przekazał Gianluca Di Marzio. Włoski dziennikarz przekonuje, że informacja ta jest już pewna, a klub czeka tylko na publikację oficjalnego komunikatu.

Zobacz wideo "Hiszpanie szukają kozła ofiarnego. W Sewilli nie ma atmosfery piłkarskiego święta"

Gennaro Gattuso ma odejść z Fiorentiny po trzech tygodniach od podpisania umowy

43-szkoleniowiec podpisał kontrakt z Fiorentiną 25 maja. Jeśli wiadomości Di Marzio się potwierdzą, to Gattuso odejdzie z ekipy w ekspresowym tempie - po nieco ponad trzech tygodniach pracy i bez oficjalnego debiutu na ławce trenerskiej.

Powodem tej sytuacji mają być różnice, jakie powstały między Gennaro Gattuso a władzami klubu w kontekście budowy zespołu. Szkoleniowiec miał entuzjastycznie wypowiadać się na temat możliwości pozyskania piłkarzy, którzy są reprezentowani przez Jorge Mendesa - agenta, który także reprezentuje jego interesy. Gattuso chciał ściągnąć od czterech do pięciu nowych zawodników.

 

Pomysłom tym nie były jednak przychylne władze Fiorentiny. Klub ma nawet nie być skłonny na sprowadzenie z FC Porto Sergio Olibeiry, który miał trafić do Włoch za 20 milionów euro.

Gianluigi Buffon podpisał kontrakt z nowym klubem! Wielki powrótGianluigi Buffon podpisał kontrakt z nowym klubem! Wielki powrót

Di Marzio podał jeszcze, że władze już zaczęły szukać następcy 43-letniego trenera. Z jego informacji wynika, że największe szanse na to stanowisko ma Rudi Garcia, który do maja był trenerem Olympique Lyon. Poza nim na liście nazwisk znaleźli się także: Claudio Ranieri, Walter Mazzarri oraz Beppe Iachini.

Jak informuje "Gazzetta dello Sport", prawnicy klubu z Serie A i trenera mają spotkać się w czwartek 17 czerwca, by ostatecznie omówić warunki rozwiązania umowy.

Reprezentacja Danii robiąca kordon wokół Christiana Eriksena. Simon Kjaer (kapitan, tyłem) i baner kibiców Interu Mediolan gratulujących postawy. Źródło: AP / Twitter"Wspaniały człowiek i kapitan". Kibice Interu Mediolan podziękowali Simonowi Kjaerowi za jego postawę

Więcej o: