Gianluigi Buffon podpisał kontrakt z nowym klubem! Wielki powrót

Gianluigi Buffon zostanie nowym zawodnikiem Parmy Calcio. Golkiper złożył już podpis pod dwuletnim kontraktem, a w najbliższy czwartek klub ma ogłosić transfer - informują dwaj włoscy dziennikarze Gianluca Di Marzio oraz Fabrizio Romano.

W maju tego roku Gianluigi Buffon ogłosił za pośrednictwem konta na Instagramie, że opuści Juventus z końcem sezonu 2020/2021. "Byliście ramą, w której namalowałem swoją historię, czarno-białą historię" - napisał golkiper. Od tego czasu media przymierzały Buffona do takich klubów, jak FC Barcelona, Atalanta Bergamo, Benfica Lizbona czy Roma. Finalnie bramkarz zdecydował się na powrót do byłego klubu.

Zobacz wideo Serie A. Sassuolo - Juventus 1:3. Buffon obronił rzut karny! [ELEVEN SPORTS]

Media: Gianluigi Buffon wraca do Parmy po 26 latach. Golkiper podpisze kontrakt do końca sezonu 2022/2023

Jak podają dwaj włoscy dziennikarze Gianluca Di Marzio oraz Fabrizio Romano, Gianluigi Buffon zdecydował się na powrót do Parmy po 26 latach. Golkiper podpisze z klubem dwuletni kontrakt, natomiast w umowie ma znaleźć się zapis, który pozwoli Włochowi zakończyć współpracę po jednym sezonie. W najbliższy czwartek Parma ma ogłosić transfer swojego wychowanka.

Gianluigi Buffon grał w zespołach młodzieżowych Parmy w latach 1990-1994, natomiast w pierwszej drużynie od 1994 do 2001 roku. Bramkarz wystąpił łącznie w 220 oficjalnych spotkaniach w barwach Parmy i w aż 85 z nich zachował czyste konto. W lipcu 2001 roku Buffon przeniósł się do Juventusu za niemal 53 miliony euro, ustanawiając rekord transferowy na tej pozycji.

Gianluigi Buffon w minionym sezonie pełnił rolę zmiennika Wojciecha Szczęsnego w Juventusie, natomiast zagrał w 14 meczach we wszystkich rozgrywkach. 43-letni golkiper sześciokrotnie zakończył spotkania z czystym kontem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.