Nowy trener Juventusu przekazał dyrektorom klubu swoją opinię na temat Wojciecha Szczęsnego

Wojciech Szczęsny może być pewny pozycji w składzie Juventusu. Jak poinformował Gianluca Di Marzio, jeden z najbardziej uznanych włoskich dziennikarzy, jego sytuację w klubie zmieniło przyjście Massimiliano Allegriego.

W ostatnich tygodniach we Włoszech powstało mnóstwo spekulacji transferowych dotyczących Wojciecha Szczęsnego, który miałby rozstać się z Juventusem. W jego miejsce sprowadzony miałby zostać bramkarz Milanu Gianluigi Donnarumma, którego kontrakt z ekipą z Mediolanu wygasa wraz z końcem czerwca. Według najnowszych doniesień Włoch dołączy jednak do PSG, a jego transfer miałby stać się faktem w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin.

Zobacz wideo Kamil Glik i Jakub Kwiatkowski o składzie przed meczem ze Słowacją i sytuacji zdrowotnej piłkarzy

Do zamieszania odniósł się sam Wojciech Szczęsny na łamach serwisu meczyki.pl. - Do tej pory była cisza, ale miałem już kontakt z klubem i przekazano mi, że nikt nie ma wątpliwości co do mojej pozycji numer jeden. Nic się w tym temacie nie zmienia. Klub na mnie liczy i nie zamierza mnie sprzedawać na sto procent. Ja też chcę zostać. Idealny układ - ujawnił bramkarz Juventusu.

Kto królem strzelców Euro 2020? Brytyjscy dziennikarze nie biorą pod uwagę Roberta LewandowskiegoKto królem strzelców Euro 2020? Brytyjscy dziennikarze nie biorą pod uwagę Roberta Lewandowskiego

Jak się okazuje, pozycję Szczęsnego zmieniło przyjście do Juventusu Massimiliano Allegriego. - Allegri przekazał dyrektorom Juventusu, że woli Szczęsnego od Donnarummy. Uważa Polaka za jednego z czterech najlepszych bramkarzy na świecie - poinformował Gianluca Di Marzio, jeden z najbardziej cenionych włoskich dziennikarzy.

Szczęsny rozegrał w minionym sezonie 30 meczów w Serie A. Miał sześć meczów z czystym kontem. W ciągu całego sezonu obronił 67 z 95 strzałów (70,5 proc. skuteczności). Donnarumma mógł pochwalić się minimalnie lepszym wynikiem. W 37 meczach obronił 90 ze 125 strzałów, zanotował też 14 czystych kont.

Więcej o: