Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gianluca Di Marzio: Aleksander Buksa trafił do Włoch! Zaskakujący kierunek

Młody napastnik Wisły Kraków Aleksander Buksa znalazł nowy klub! Jak informuje włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, 18-latek podpisał kontrakt z włoską Genoą!

FC Barcelona? FC Porto? Borussia Dortmund czy Atalanta? Nie! Aleksander Buksa, 18-letni napastnik Wisły Kraków, został zawodnikiem włoskiej Genoi. Gianluca Di Marzio poinformował, że to właśnie tam trafi młodzieżowy reprezentant Polski, któremu z końcem czerwca wygasał kontrakt z klubem z Krakowa.

Zobacz wideo Jak wygląda sytuacja finansowa Wisły Kraków? "To normalna część życia w piłce nożnej"

Według Di Marzio Buksa przeszedł już pozytywnie testy medyczne w Genui i podpisał kontrakt z 11. drużyną Serie A, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2021 roku. 

Aleksander Buksa jest najmłodszym strzelcem bramki w historii występów Wisły Kraków w ekstraklasie. Swojego pierwszego gola w lidze młody napastnik strzelił, mając ukończone zaledwie 16 lat i 220 dni, w meczu wyjazdowym z Jagiellonią Białystok (2:3) w sierpniu 2019 roku.

Adrian GulaWisła Kraków blisko hitowego transferu trenera! "Średnio ponad 2 pkt na mecz"

Do dzisiaj rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 34 spotkania, w których zdobył cztery bramki, ale po tym, jak stało się jasne, że nie przedłuży umowy z Wisłą, wiosną sezonu 2020/21 nie zdołał uzbierać w ekstraklasie 30 minut, występując głównie w Centralnej Lidze Juniorów. 

Można się spodziewać, że Aleksander Buksa nie będzie mógł liczyć na zbyt wiele szans w Serie A w swoim pierwszym sezonie. Wszystko dlatego, że w Genoi będzie miał bardzo zaciętą rywalizację o miejsce w ataku, gdzie włoski klub posiada takich zawodników, jak doświadczeni Mattia Destro i Goran Pandew czy też Eldor Shomurodov. Wisła za swojego zawodnika otrzyma jedynie ekwiwalent za wyszkolenie.