Zaskakujący kierunek Buffona! Wielki powrót coraz bardziej możliwy

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Gianluigi Buffon w kolejnym sezonie nie będzie występował w barwach Juventusu. Na razie nie wiadomo, gdzie przeniesie się doświadczony bramkarz, jednak według włoskich mediów niewykluczony jest jego powrót do klubu, w którym zaczynał sportową karierę.

43-letni bramkarz niedawno poinformował, że nie przedłuży wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu z Juventusem. Buffon nie wykluczył, że będzie się to równało z zakończeniem sportowej kariery, jednak z drugiej strony zapewnił, że jeśli otrzyma "niecodzienną" ofertę, to poważnie się nad nią zastanowi.

Gianluigi Buffon wróci na stare śmieci?

Wieloletni bramkarz Starej Damy udzielił wywiadu na łamach magazynu "GQ", w którym wypowiedział się na temat swojej przyszłości. Buffon oświadczył, że we Włoszech są tylko dwa kluby, których barwy mógłby reprezentować - Juventus i Parma. Pierwsza z tych opcji jest z wiadomych względów wykluczona.

Włoski oddział Sky Sports przekazał, że Parma wyraziła zainteresowanie sprowadzeniem Gianluigiego Buffona. Kibice zdegradowanego po ostatnim sezonie do Serie B zespołu ponoć entuzjastycznie zareagowali na takie informacje. Co więcej, menedżerem Parmy jest Enzo Maresca, z którym Buffon grał przed laty w Juventusie.

Zobacz wideo Historia przygotowań reprezentacji do ważnych imprez pokazuje, że niemal zawsze w ich czasie wypada ktoś ważny [Naszym Okiem]

Parma ma konkurencję

Jeżeli taki transfer doszedłby do skutku, dla doświadczonego bramkarza byłby to powrót do Parmy po 20 latach (reprezentował jej barwy w latach 1994-2001). Degradacja do Serie B nie byłaby z kolei dla Buffona problemem - sam zapowiadał, że nie ma to dla niego znaczenia.

Parma nie jest jedynym klubem, który chętnie widziałby 43-latka w swoich szeregach. W ostatnich dniach w kontekście nowego zespołu Buffona wymieniano Benfikę Lizbona, Olympiakos Pireus czy dwie drużyny z Brazylii.

Przez niemal 20 lat gry w Turynie Buffon rozegrał 685 meczów i zdobył 22 trofea.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.