Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juventus ogłosił nowego trenera. Nietypowo. Co ma wspólnego stan Minnesota z Allegrim?

Massimiliano Allegri zastąpił Andreę Pirlo na stanowisku trenera Juventusu, podpisując kontrakt do 30 czerwca 2025 roku. - Zacznijmy od nowa razem. Zacznijmy od nowa z Maxem - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

W ostatnich tygodniach Massimiliano Allegri był postrzegany jako potencjalny następca Zinedine’a Zidane’a w Realu Madryt. Kiedy odejście Francuza stało się faktem, Włoch nie miał zamiaru dłużej czekać na decyzję madrytczyków i zdecydował się na przyjęcie oferty Juventusu. Allegri tym samym znów będzie pracował w Turynie – wcześniej zajmował się pierwszą drużyną w latach 2014-2019, czego efektem było pięć mistrzostw Włoch.

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny zaliczył asystę w meczu z Bologną [ELEVEN SPORTS]

Oficjalnie: Massimiliano Allegri wrócił do Juventusu. Nie będzie zarabiał najwięcej w lidze, ale ma większą rolę

Juventus ogłosił w oficjalnym komunikacie, że Massimiliano Allegri zastąpi Andreę Pirlo na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Włoch podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku, a za sezon zarobi siedem milionów euro. Wyższą pensję w lidze będzie miał tylko Jose Mourinho, który może liczyć na 7,5 miliona euro od Romy.

Poza sowitym kontraktem Massimiliano Allegri dostał zapewnienie od klubu, że będzie odgrywał kluczową rolę w podejmowaniu decyzji dotyczących transferów. To oznacza, że każdy transfer planowany przez Juventus będzie musiał zostać zaakceptowany przez trenera Allegriego.

Juventus zapowiedział Allegriego w nietypowy sposób. Jeden z tweetów pokazywał… kontur stanu Minnesoty w USA

Oficjalne konto Juventusu na Twitterze opublikowało dwa tajemnicze tweety. Jeden z nich pokazywał kontur stanu Minnesoty w Stanach Zjednoczonych, natomiast drugi zdjęcie rzuconej marynarki. Minessota to nazwa konia, na którego ponad 40 lat temu Allegri postawił u bukmachera. Ten powiedział mu wtedy, że "prędzej będzie trenował klub w Serie A, niż ten koń wygra". Ostatecznie wybrany przez Włocha koń wygrał.

Marynarka odnosi się do spotkania Juventusu z Carpi z 20 grudnia 2015 roku, wygranego przez turyńczyków 3:2. Massimiliano Allegri przeżywał ogromne emocje na ławce i do samego końca drżał o końcowy wynik. Po jednej z sytuacji Włoch ze wściekłości zrzucił z siebie marynarkę.

Więcej o: