Oficjalnie: Karol Linetty będzie miał nowego trenera. Pracował już wcześniej z innym Polakiem

Ivan Jurić został nowym trenerem Torino i podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. Chorwat zastąpił na tym stanowisku Davide Nicolę - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej.

Torino zakończyło miniony sezon Serie A na 17. miejscu z 37 punktami. Davide Nicola objął zespół po 18. kolejce, kiedy to zespół zajmował 18. miejsce w tabeli. Torino zapewniło sobie utrzymanie na kolejkę przed końcem, kiedy to bezbramkowo zremisowało z Lazio. Pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej nie uchroniło Davide Nicoli przed utratą posady. Został zwolniony w miniony piątek.

Zobacz wideo Kuriozalna bramka Lukaku. "To słupek strzelił gola Lukaku" [ELEVEN SPORTS]

Oficjalnie: Ivan Jurić nowym trenerem Torino. Pracował wcześniej w Hellasie z Pawłem Dawidowiczem

Torino poinformowało w oficjalnym komunikacie, że Ivan Jurić zastąpił Davide Nicolę na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Chorwat obejmie drużynę od 1 lipca i podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2024 roku. – Prezes Urbano Cairo serdecznie wita Ivana Juricia oraz jego sztab i życzy powodzenia – czytamy na stronie internetowej.

Ivan Jurić przez dwa ostatnie sezony (2019/2020 i 2020/2021) prowadził Hellas Veronę. W barwach Gialloblu w tym czasie występował Paweł Dawidowicz, który zagrał w 47 oficjalnych spotkaniach i zdobył jedną bramkę. Hellas z Polakiem na boisku zachował wtedy siedem na dwanaście czystych kont.

Przyjście nowego trenera może sprawić, że swoją sytuację w klubie poprawi Karol Linetty. Pomocnik zagrał we wszystkich 21 spotkaniach zespołu pod wodzą Marco Giampaolo (1708 na 1890 minut), natomiast w 20 meczach pod batutą Davide Nicoli wystąpił tylko w dziewięciu z nich (322 na 1800 minut). Umowa Karola Linettego z Torino jest ważna do końca sezonu 2023/2024.

Więcej o: