Juventus wybrał nowego trenera! Wielki powrót. Pirlo zwolniony

Jak donoszą włoskie media, los Andrei Pirlo jest już przesądzony i Włoch zostanie zwolniony z Juventusu w ciągu kilku najbliższych godzin. Prawdopodobnie zastąpi go Massimiliano Allegri.

Sytuacja w Juventusie jest od kilku tygodni bardzo napięta. Drużyna Andrei Pirlo ma za sobą fatalny sezon i nie zmieni tego nawet wywalczony rzutem na taśmę awans do Ligi Mistrzów oraz zdobycie Pucharu Włoch. Turyńczycy po 9 latach stracili mistrzostwo na rzecz Interu i w dodatku po raz kolejny skompromitowali się w Lidze Mistrzów, odpadając w 1/8 finału z FC Porto.

Zobacz wideo Juventus wygrywa z Interem! Grad goli w Turynie [ELEVEN SPORTS]

Andrea Pirlo na wylocie. Wielki powrót na ławkę trenerską Juventusu

Słabe wyniki sprawiły, że Andrea Pirlo znalazł się na celowniku mediów i kibiców. Rozpoczęła się lawina spekulacji na temat jego zwolnienia i domysły na temat ewentualnych następców. Teraz informacje te zaczynają się potwierdzać. Jak donosi dwóch bardzo dobrze rozeznanych w realiach transferowych włoskich dziennikarzy Fabrizio Romano i Gianluca Di Marzio, Andrea Pirlo zostanie zwolniony z funkcji trenera Juventusu w ciągu kilku najbliższych godzin. Jego następcą ma natomiast zostać Massimiliano Allegri, który prowadził już turyński klub w latach 2014-2019. Według Sky Sport Andrea Agnelli rozpoczął rozmowy z trenerem ubiegłej nocy. Włoch ma otrzymać trzy bądź czteroletni kontrakt. 

54-latek od samego początku był głównym faworytem mediów do zastąpienia Andrei Pirlo. Do ostatnich chwil wahał się nad objęciem tego stanowiska, ponieważ czekał na rozwój sytuacji w Realu Madryt. Allegriemu zależało bardziej na przejęciu klubu z Santiago Bernabeu, ale stracił cierpliwość, ponieważ w dalszym ciągu nie wiadomo czy Zidane zdecyduje się odejść. 

Od opuszczenia Turynu przez Massimiliano Allegrego w 2019 roku Juventus znajduje się na równi pochyłej. Najpierw oczekiwań nie spełnił zastępujący go Maurizio Sarri, który zdobył tylko mistrzostwo Włoch, a w Lidze Mistrzów skompromitował się podobnie jak Pirlo w 1/8 finału. Allegri w ciągu swoich pięciu lat pobytu w Turynie zdobył pięć mistrzostw Włoch, cztery Puchary Włoch, dwa Superpuchary Włoch i dwukrotnie docierał do finału Ligi Mistrzów

Więcej o: